Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek így mennyire...

Szerintetek így mennyire nehezen élnénk meg ha albérletbe költöznénk? Főleg olyanok válaszait várnám akik albérletben, bevétel/kiadás összegileg, s a család mérete szempontjából hasonlóan vannak.

Figyelt kérdés

Családi okokból költöznünk kéne messzebb jelenlegi házunkból. Hárman vagyunk, férjem dolgozik, én a kisbabánkkal vagyok jelenleg itthon. Mindketten 90-95e körül kapunk + családi pótlék és még 8e utalvány. Egy autónk van, eddig ritkán (csak nagy bevásárlásra, orvoshoz)használtuk, de ha költözünk a férjemnek azzal kell menni dolgozni. 13e-es részletfizetésünk van, más ilyesmi nincs.

Eddig megtudtunk egész jól élni egy kis faluban, ahol piszok drága kisboltok vannak, úgyhogy remélem egy városban talán ilyen szempontból könnyebb lesz, még lakbér fizetése mellett is. Sosem laktam még albérletben így nemigen tudom mennyire megterhelő egy kis albérlet költsége.

Mielőtt kérdezné valaki, a házunk nem lesz kiadó,míg mi nem lakunk benne. S szerintetek mi mekkora összegű albérletfizetésig mehetnénk el kb?

Válaszokat előre köszönöm.



2015. máj. 4. 08:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudjuk, hogy milyen városba költöztök. Budapesten ennyiből nem lehet fenntartani egy albérletet +3 főt, Szegeden is necces.
2015. máj. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Dombóvár. Vannak már 20-30ezres albérletek, kicsik igaz, de most simán el lennénk szerintem egy egy szobás kis lakásban, hisz pici a baba és velünk van így is egy szobában.
2015. máj. 4. 11:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Úgy megoldható.
2015. máj. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
17%
Ez kettőtöknek kb 200 nettó. Ha nem szórjátok a pénzt ebből simán meg lehet élni bárhol. Pécsen könnyen lehet alacsony rezsis garzont találni 35-40 ft körül. A rezsitek legyen még ennyi, plusz kaja havi 40 plusz a gyerek miatt havi 30, ez kb 150 E havonta. Budapesten 60E albérlettel 170E. Simán lehetséges bár Budapesten kicsit necces. Az autó meg egyáltalán nem szükséges városban.
2015. máj. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Spórolni kell,de megoldható. Mi ketten élünk kb. ugyanennyiből, de Budapesten, csak a lakásunk elvisz 70-et.

Gondolom nagyjából tudod, hogy mire mennyi pénz megy el egy hónapban, mik a fix költségek, min lehet faragni-ha esetleg nem tudod,akkor érdemes egy hónapon keresztül listát vezetni. A babának minnél több cuccot felhalmozni a költözésig,hogy utána annyival is kevesebb legyen.

De szerintem nem kell majd szűkölködnötök, egy városban több a bevásárlási lehetőség is, járhattok hiperekbe,ahol elég jó akciók vannak,stb.

2015. máj. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó kb én is erre gondoltam, hogy a hiperek miatt könnyebb lenne. Majdnem megsporolhatnám a lakbérre valót is akár. Itt a boltocska a faluban olyan drága hogy amiből megveszek egy kis szatyornyi holmit, abból egy kis utánajárással az üzletekben a városban 4-5 szatyor is meg szokott telleni. Meg amúgy is spórolós vagyok. Ha valami valahol olcsóbb akkor igenis megyek a másik üzletbe is. Akkor szerintetek menne a dolog. Köszönöm a válaszaitokat.
2015. máj. 4. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!