Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem felelőtlenség ilyen nagy...

Nem felelőtlenség ilyen nagy család ilyen bevétel és ilyen nagy kiadások mellé?

Figyelt kérdés
Most van útban a negyedik gyerek, mert nagy családot szeretnének. Az apának fogjuk rá jó a keresete 350 ezer, de ebből a fix kiadások után ( hitel, rezsi stb) marad 100 körül. Az anya ha dolgozna 150et keresne, most otthon van. Nem tudom mennyit kap. Van még a családi pótlék 4gyerekre nem tudom mennyi. Szóval nem mondom hogy nem marad élni, de ilyen nagy család élelmezése, ruháztatása, programok mellé nem sok. Közben barátnőm szeret öltözni, gyerekeket öltöztetni, kirándulni, a kicsiket beiratja ideoda. De nem értem miből. Illetve még ha most megy is, később ha nagyobbak lesznek, ezt az életszínvonalat tuti nem tudják megtartani. Pedig szeret élni, de akkor miért a sok gyerek, miéft kell valakinek ennyi gyerek ahelyett hogy kettőnek biztosítana normális gyerekkort???
2014. febr. 11. 10:12
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
93%

Ne aggódj, most több lesz a bevételük, a bruttót megkapják majd nettóban.

Amúgy ha a barátnődről van szó, akkor miért nem tőle kérdezed ezt meg? Nyilván sok gyereket szeretnének és ők ettől boldogok.

2014. febr. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
65%

4 gyerek mellett nem hiszem, hogy majd vissza fog menni dolgozni.

100e+csp 4emberre nem sok ...

2014. febr. 11. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
38%
Mert hülyék az emberek nem gondolkodnak reálisan a gyerekvállalásról. Az, hogy a gyerekek felnőnek kívánságaik lesznek az nem érdekli őket.Utána meg mennek a tv-hez segítséget kérni.
2014. febr. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
53%

# 1/3

Ennyi pénzből még háromra sem tudja teljesen kihasználni nem, hogy 4-re, főleg ha az anya már gyed-en vagy gyes-en lesz.

2014. febr. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
74%
Nos én nem vállalnék be ennyi pénzre csak 2őt, 3at akkor ha 500 lenne a bevételünk akkor is ha én épp nem dolgozom,mert babázom.Mindenkinek más az igénye..
2014. febr. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
Biztos fog dolgozni. De 250 plusz csp. sem hiszem hogy elég 6emberre. Kérdeztem már tőle, azt mondja eddig minden megoldott az életben, ezt is megfogja. Túl optimisták mindketten
2014. febr. 11. 10:20
 7/41 anonim ***** válasza:
84%
Ne haragudj, te kijük vagy és mennyi pénzt kérnek tőled? Ha semennyit, akkor pedig mi közöd hozzá?
2014. febr. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
79%

Ez csak a mai világ hülyesége, hogy elítélik azokat akik nagy családot szeretnének. Azért mert manapság már nem "divatos" fiatalon házasodni, fiatalon gyereket vállalni és 1-2 gyereknél több, az már sokak szerint felelőtlenség.

DE NEM AZ. Mert mindenkinek szíve joga úgy élni ahogy szeretne, amíg ezzel nem hozza élhetetlen helyzetbe a gyermekeit. Ha szereti őket és tud gondoskodni róluk, akkor nem kell ezen csámcsogni! Igenis lehetnek olyan nők, akik nem a karrierben akarnak kiteljesedni, hanem az anyaságban!

2014. febr. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
24%

8: havi 100eből vajon hogy tud gondoskodni magáról 2 felnőtt + 4 gyerek?

Azért arra nem vennék mérget, hogy majd ő talál munkát, ha megtudják, hogy 4 gyereke van!

2014. febr. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
33%
Na most megint, hogy kerül ide a karier meg az anyaság.
2014. febr. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!