Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jófogás.hu = A csalók paradics...

Jófogás.hu = A csalók paradicsoma?

Figyelt kérdés

Volna itt ez az összetákolt oldal, ami a minőségibb Olx fezabálásával vált azzá, ami, a minősítő jelzőtől jogi okok miatt eltekintenék....

Inkább álljon itt egy lehúzás történetet, intő például másoknak, hogy soha ne vásároljanak/adjanak el ezen az oldalon. Történt, hogy új tápegységet szerettem volna venni, ki is néztem a megfelelőt, a hirdető azóta ugyan gondosan eltüntette, de a google cache még őrzi a nyomait:

[link]


16 000 Ft, Pécsi eladóként hirdetve, garanciával magánszemélytől, hurrá! Rövid telefonálás után időpont egyeztetés, eladó jön, én már várom a cuccot, jön az első feketeleves: az a hirdetés nem jól lett feltéve, nem 16 hanem 18000 ft. Fogszívás, aztán rábólint, elvégre 2000 ft-on ne múljon. De ennyivel nem úszom meg, hátravan még a java: eladó "komoly" , kockás papírra lefirkantott számlát ráncigál elő, tételesen felsorolva: kiszállási díj, útiköltség, szerelési díj, azaz 28 ezer forint a végösszeg. Szerelés lemondásáról szó sem lehet, mert csak arra van garancia, amit ő maga szerel be. Szóváltás, alkudozás, végül a régi, gyengébb, de tökéletesen működő tápom beszámításával, kijön 22 ezer, és igen madár vagyok, nem értek a tápokhoz, áraikhoz, ezt a márkát ajánlották, no meg az 5 éves garancia biztonságérzetet ad, különben is "csak" 4 ezer forint plusz, ott egye a fene.

Tápegység beszerelése után kérném a számlát garanciát, számla egy fecnire firkantott összeg, 23 ezer ft, had legyen még egy plusz ezres, , garancia? Hááát, az az eladó nevére szól, baj van neki kell szólni, mivel ő nagy tételben árul, egy pesti nagykerrel van szerződésben, csak az ő nevére szól a garancia. Mivel meló kellős közepén voltam, belefáradtam már az egészbe, hagytam a fenébe, sajnos.

A csúcs, hogy a régi, de működő tápomat 3 nap múlva felrakta 5000 forintért...

Egy nap múlva gép bekapcsol-na, mivel meg sem nyikkan. Telefon az eladónak, a válasz, amikor beraktam a gépbe működött, persze van garancia, de az plusz 3 ezer forintomba kerül, mivel fel kell küldeni Pestre. No is itt lett elegem, írtam több mailt a jófogás támogatásnak, de a lehúzós eladó hirdetései tovvább is az oldalon virítanak, had károsítsa csak tovább a gyanútlan vásárlókat, a Jófogás.hu csapata nagy ívben tesz rá, lényeg, hogy minél több legyen a hirdetés.

Ezen a ponton a dühöm már nem is a (jó)párezres ügyeskedőre irányul, hanem arra a lapra, amely megengedi, sőt, pártolja az ilyesmit. Érdemes megnézni a cache linket, ott egy József név szerepel, a névre kattintva meg egy Tímea nevű profil jön ki valós időben, ugyanazzal a telefonszámmal, de ez még véletlenül sem gyanús a Jófogás szerkesztőinek...


Itt a trükkös eladó jófogás profilja:

[link]


És itt az OLX-es profilja is:

[link]


a változatosság kedvéért itt már Gábor, de érdekes módon a telefonszám itt is ugyanaz. Külön felhívom a figyelmet a 38 e. ft-os Asus R7 250X 2GB kártyára, ami boltban is, újonnan 31-32 ezer forint, "Gábor" barátunknál 38, de tudjuk garanciás...csak érvényesíteni ne kelljen a garit, mert különben fizetheted a visszaküldés állítólagos költségeit.

Ami már rögtön szemet szúr, egy tisztességes eladón vajon miért hirdet 3 néven is? OK, el lehet elfelejteni a jelszót, a mail meg közben megszűnt-velem is előfordult ilyen-de ebben az világosa látszik, szó sem volt ilyenről, az eladó egyszerűen a saját létező profilján belül írogatja át a neveket.

Én a pénzem után futhatok, ezt beszoptam, de tanúságként óvva intek mindenkit József-Tímea-Gábortól való vásárlásra.



2015. máj. 5. 16:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Ahol nincs személyazonosság ellenőrzés és visszajelzési rendszer, ott kizárólag személyes átvétellel szabad vásárolni. Ez aranyszabály. Az OLX erre fel is hívta a figyelmet, de a sok idióta előre utalt mindenféle jöttmentnek.
2015. máj. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nálunk személyes átvétel volt, de így is le lehet húzni valakit, ajaj. Írtam, az én hibám is, hogy hagytam magam, hibás vagyok, a vásárlók tájékoztatása miatt írtam le ezt a kis "rövid" sztorit...

Szal nem átutalásos ügylet volt.

2015. máj. 5. 17:10
 3/11 anonim ***** válasza:
Oké, bocs. Nem olvastam végig. Ezen az oldalon többnyire átutalásos esetek károsultjai szoktak írni.
2015. máj. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Semmi gond, előreutalással nem is foglalkozok, azért írtam le, hogy lehet személyes átvételnél is átvágni az embereket, legyen a tapasztalatom hasznos példa másoknak is.
2015. máj. 5. 17:19
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Tehát először 16 helyett 18e, és rábólintasz? Aztán kiszállás meg egyebek, plusz 10e és rábólintasz? Aztán beszámítás, 22-ben megegyeztek, de mégis 23e, és rábólintasz? Aztán nincs is számla, és rábólintasz? Aztán nincs is garancia, és rábólintasz? Erről egy vicc jut az eszembe...


A vadász és a medve


A vadász kimegy az erdőbe kis golyóssal. Találkozik a medvével. Rálő.

A medve megrázza a bundáját, majd megszólal:

- Vadász, pucsítasz vagy megdöglesz!

A vadász - mit tehetne - pucsít. Másnap a vadász bosszúszomjasan kimegy az erdőbe a nagy golyóssal. Találkozik a medvével.

A medve megrázza magát, majd megszólal:

- Vadász, pucsítasz vagy megdöglesz.

A vadász kénytelen, kelletlen, de pucsít. Már az előző napi is nagyon fájt, most még rosszabb. Harmadnap a vadász kimegy tolókocsival az erdőbe, viszi magával a sörétest. Találkozik a medvével, és rálő.

A medve megrázza a bundáját, majd megszólal:

- Te, Vadász, szerintem te nem is vadászni jársz ide.

2015. máj. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Leírtam hogy madár voltam, és nem egyszerre jött az egész, a többi költség beszerelés után jött elő, oké ha nem kell, jól van, ide az útiköltséget, stb, kb 10 ezer, egyrészt egy nagy meló kellős közepén voltam, úgyhogy lenyeltem, a garanciás átverésen húztam fel magam igazán.

Mint ahogy itt írtam is, nem pénzvisszaszerzés, csere, reményében meséltem el, hanem okuláskép, ha már én ilyen HÜLYE voltam. Lebecsülöd a netes svindlereket, nem a teljes összeggel kezdik, először csak na, hát 2 ezer ft, a végösszeg, gari, számla, azaz a hiányát már a kész munka után közlik,de akkor fizesd ki neki a fájdalompénzt ha nem teccik a módszer...jól ki van ez találva,


A csaló József-Krisztina-Gábor telszáma:

06 20 2704759

Komlói lakos


A profilját már linkeltem, nem ajánlom a tőle való vásárlást, hacsak nem akarsz dupla pénzt fizetni szarért, ami 2 nap múlva tönkremegy.

2015. máj. 5. 23:54
 7/11 A kérdező kommentje:
Illetve, ez nem mentesíti a hirdetést megjelenítő lapot, azaz gyakorlatilag bűnpártolást végez a Jófosás.hu.
2015. máj. 6. 00:01
 8/11 anonim válasza:

Magára a kérdésre nem nagyon tudok válaszolni, de a jófogás.hu nem sokat ért addig, amíg az olx.hu futott. Most, hogy megvette a jófogás az olx-et, már nincs gond.


A hozzászólók egy részével nem értek egyet. Az előre utalással egyáltalán nincs gond, csak az a probléma, hogy az utóbbi 4-5 év alatt a vatera.hu-n, az olx.hu-n és a jófogás.hu-n nagyon sok embert csaptak be és ezért bizalmatlanul állnak a meghirdetett termékekhez és szolgáltatásokhoz.


Sokszor rá fognak majd jönni a vásárlók, hogy ha nem vállalják a kockázatot már az 1000-2000 Ft-os termékekre sem, akkor azt máshol nem fogják tudni megvásárolni.


Az az alapvető probléma, hogy sokan olyan termékeket hirdetnek az előbb említett három oldalon, ami még a tulajdonukban sincs és nem vállalnak rá garanciát. Ez annyit tesz, hogy utalás után megrendelik a terméket a nagykertől vagy a külföldi beszállítótól és az vagy megérkezik vagy nem.


Remélem, hogy ez a helyzet változni fog és újra jobban bíznak majd az emberek egymásban (és az eladók is tisztességesebbek lesznek).

2015. máj. 8. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Dopamin36 válasza:

A jofogas.hu oldalon keresztül vásároltam egy vodafonos wifi routert a T and T Mobil nevű eladótól, a barátnőjével küldte fel pestre. Sajnos hamarosan kiderült, hogy a készülék imei szám alapján le van tiltva. Az eladó azt mondogatja, hogy küldjem vissza neki és majd javítja vagy cseréli. Pénzt nem hajlandó vissza adni úgy, hogy én utávnéttel küldeném vissza. Nagyon ritkán reagál az üzeneteimre. Most megyek feljelentést tenni. Azért írok, ha valakit szintén átver, tegyen feljelentést. Nekem nagyon gyanús, hogy ezt több emberrel is eljátsza, majd vissza küldeti és újra eladja valószínüleg a telefonokat stb. Szerencsére nagy nehezen sikerült egy adásvételi szerződést kipréselnem belőle utólag, amit elég olvashatatlanul Szabó G... valami aláírással látott el.

Két címet adott meg: Tailor & Tailor Kft. 7625 Pécs, Hunyadi János utca 59/1.

És a másik az üzlet címe:

T&T mobil, 7622 Pécs, Bajcsi-Zsilinszky utca 3.

2015. aug. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Dopa, írj nekem a gyakori13@mpp.hu-ra! Valamelyest ismerem az eladódat!
2015. aug. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!