Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szabadalom nélkül eladhatok...

Szabadalom nélkül eladhatok egy ötletet?

Figyelt kérdés
19 éves elektronikai technikus vagyok, sajnos nincs pénzem prototípus fejlesztésre valamint szabadalmaztatásra viszont van egy ötletem amivel a hibrid autók fogyasztását tovább lehetne csökkenteni. Van rá esély, hogy eladhassam az ötletem egy autógyártó cégnek valamint részt vegyek a prototípus fejlesztésében? Ha nincs szabadalmaztatva az ötlet akkor akár át is verhetnek és egy forint nélkül alkalmazhatják az ötletemet?

2015. máj. 7. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyobb autógyárak nem fogják vállalni egy esetleges per visszhangját. Szerintem jó az esélyed, hogy nem nyúlják le az ötletedet. Mindazonáltal nem ártana egy profi ügyvédet megkeresni.
2015. máj. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10%
kabe nulla az esely hogy olyasmit talaltal ki amire mas meg nem gondolt.
2015. máj. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy egy autógyár nem nyúlja le, de egy ember, akinek elmeséled az autógyár oldaláról simán megteheti (egyébként a legnagyobb iparvállalatoknak már a születése is sokszor a technika lenyúlásával kezdődött a Siemenstől a General Electricon át egy rakat számtech cégig, szóval azt sem jelenteném ki, hogy nem vállalja be egy cég :))


A másik, hogy lehet, hogy nem nyúják le 1:1-ben, de minimális módosítás, továbbfejlesztés után az már nem is ugyanaz ;)


Egyébként valóban kb 0 az esélye, hogy feltaláltál valami újat, de ha tényleg működik, akkor szabadalom nélkül semmit nem fogsz érni vele.

2015. máj. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyébként az élet nem úgy működik, hogy feltalálsz valamit, bekopogsz egy autógyárhoz, és ott valakinek előadhatod az ötletet. A portáson sem fogsz túljutni, nálunk is (nem autó ipar) napi szinten jönnek a világmegváltók, lehetséges, hogy van közöttük 1-2 jó ötlettel rendelkező is, de kinek van ideje kiszűrni azokat, akik vagy komplett idióták vagy alapjában véve jó az ötletük, de nem véletlenül nem használjuk (pl jó ötlet, hogy tegyünk erősebb akkut egy kocsiba, és akkor tovább bírja, csak jelenleg nincs erősebb akku a piacon:)).


Írásban szintén senki nem foglalkozik ezzel, egyrészt idő és pénz, másrészt az említett jogi bonyodalmak.


Az ilyen ötletekkel leginkább innovációs kiállításokon érdemes házalni, vannak szervezetek, akik fiatal feltalálókat segítenek, rendeznek workshopokat, szerveznek kiállításokat, és segítenek abban, hogy a sima nézelődők ne nyúlhassák le a találmányt egy az egyben. De már ezekre sem egyszerű bekerülni, tényleg jó ötlet kell, viszont még mindig járhatóbb, mint kopogni Kecskeméten a Merci gyár kapuján.

2015. máj. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Elmondom a sajat tapasztalatomat:


16 eve fejlesztesben dolgozom multinal, ertek is ahhoz amit csinalok, szeretem is. Ennyi ido alatt mar nemi tapasztalatot meg szakmai tudast is osszeszedtem. Rengeteg otletem szokott lenni. Ezeknek az otleteknek a 90%rol eleg hamar kiderul hogy bar elso pillantasra jo otletnek tunt, de valosagban nem mukodik, vagy tobb hatranya van mint elonye.


A maradekrol meg kiderul hogy mar hasznaljak is valahol. Amelyiket nem hasznaljak arrol meg kiderul jhogy valaki szabadalmaztatta. Eddig 2 olyan otletem volt amit szabadalmaztatni tudtam.


Namost ebbol le lehet vezetni hogy 19 evesen nulla szakmai multtal mennyi az eselye hogy olyat talaltal ki amit meg soha senki.

2015. máj. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gondolom, a "zoxigént akarod kivonni vízbűl". :)

Hagyd a fenébe Szalacsiéknak sem sikerűlt, pedig neki volt a harminc-háromszázezer liter víz az ojjektumba. teccikérteni?

2015. máj. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

5-ös: csak kíváncsiságból, láttál is pénzt a szabadalmaid után? Milyen nagyságrendben? Mondjuk egy kocsi árát sikerült már megkeresni velük, vagy még ez is sok? :)


Csak azért kérdezem, mert itt a GYK-n gyakran olvasni olyat, hogy van egy jó ötletem, vajon megvennék e, és ilyenkor bizony akár milliárdos igények is felmerülnek (ami természetesen teljesen irreális, és nem csak a nagyságrend miatt :)).

2015. máj. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem kaptam ertuk egyetlen fillert sem, mert nem hasznalja oket a szabadalom tulajdonosa.


Ha hasznalna, akkor kapnek.


De nem bankodom, eleg jol megfizetnek enelkul is :)

2015. máj. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!