Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magánnyugdíjpénztár? Önkéntes...

Magánnyugdíjpénztár? Önkéntes nyugdíjpénztár? Nyugdíj-előtakarékosság?

Figyelt kérdés
Melyik éri meg jobban?

2015. máj. 8. 10:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem az önkéntes nyp. Nagyon alacsony a működési költsége, szemben pl a nyugdíjbiztosítással ami baromi drága. Nagyon jól teljesítenek az önkéntes nyp-k, nekem lassan 10 éves lesz a megtakarításom és 7-8% körül van még most is a hozam! Valamit nagyon jól csinálnak. A biztosítókról ezt nem lehet elmondani. Nyugdíj előtakarékosság (NYESZ) pedig szerintem csak akkor éri meg, ha te akarsz vele foglalkozni hogy mibe tedd a pénzt, és valamelyest értesz is hozzá, mert ha csak berakod valami 3-4%-ra befjegybe akkor azzal nem fogsz sokra menni.
2015. máj. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Magánnyugdíjpénztár már nincs. De ezt leszámítva nem lehet pontosan megmondani senkinek, hogy kinek mi a legjobb. Többféle szempont van, azokat összevetve kell eldönteni, hogy kinek mi a jó. A NYESZ a legolcsóbb, de szakértőnek kell lenni a kezeléséhez. ÖNYP a csökkenő tagok miatt egyre drágább, de jár rá a 20% adójóváírás. Mondjuk ha meghalsz, akkor nem rögtön öröklik, hanem majd amikor nyugdíjas korú lennél. Vannak még nyugdíjbiztosítások, ami nem a legolcsóbb, de az alapkezelők miatt a hozamok jók, illetve hagyatéki tárgyalás- és illetékmentesen örökölhetők
2017. ápr. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!