Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Azonnali szabadság 1 hétre...

Azonnali szabadság 1 hétre próbaidő alatt lehetséges -e?

Figyelt kérdés
2015. máj. 10. 14:06
 1/9 A kérdező kommentje:
Hétfőtől péntekig szabadságra kellene mennem mindenképpen, próbaidőm utolsó hetében vagyok, szeritetek, hogy tálaljam a munkáltatóval? Akár fizetés nélküli is lehet.
2015. máj. 10. 14:07
 2/9 A kérdező kommentje:
Egyébként amiatt kell , mert még elég sok pénz maradt a szép kártyámon az előző évekből és az most május végén lejár és nagy nehezen sikerült a kövi hétre egy jó szállást foglalnom ami pont kijön a pénzből. elbukni semmiképp se szeretném a pénzt, inkább az állást, tekintve, hogy utánna már lehet másik munkahelyre mennék vissza dolgozni mert időközben kaptam egy jobb lehetőséget.
2015. máj. 10. 14:09
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Megbeszéled a főnökkel, hogy:

- egyáltalán akar-e a próbaidő letelte után is foglalkoztatni, vagy keresni fog helyetted valaki mást

- kérdés, hogy mennyi idő volt a próbaidő, hiszen ha pl. 3 hónapig voltál próbaidős, kb. egy hét fizetett szabadság jár utána, amit ki kellene adnia

- ha rendes szabadságot nem akar adni, de pl. közeli hozzátartozó (szülő-gyermek) haláleset miatt (remélem nem ez!) köteles minimum 2 nap fizetett szabadságot adni,

- ennek hiányában még mindig kérheted tőle a fizetés nélkülit is


Szóval variációk sora, végig kell gondolni, végig kell beszélni.

2015. máj. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszi a gyors választ :)

ők mindenképpen akarnak, csak én nem annyira :/ v is tetszik nekem is csak elég kevés a pénz és velük se akarok kiszúrni mert ha még pár hónapot maradok és utánna mégis megyek akkor jobban járunk mind2en ha most megyek.

Nem haláleset, fentebb írtam is h szimpla nyaralás lenne.

másfél napot kiadott már egyébként és olyan 3 még járna, de nekem úgyis jó ha 5 nap fizetésnélküli csak mindenképpen most hétfőtől kellene :S

2015. máj. 10. 14:27
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Tekintve, hogy ma már vasárnap délután van, és holnaptól pedig már szabin szeretnél lenni...nehéz dolog.
2015. máj. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

mondjuk én biztos megyek :D

max felmondással :)

2015. máj. 10. 17:25
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Munkáltatója válogatja, nincs rá egységes szabály.


Legtöbb cégnél nem engedélyezett próbaidő alatt a szabadság, csak ha nagyon nyomós érved van, vagy akkor, ha hosszú a próba idő, akkor általában 3 hónap után már engedélyezik (ez olyankor lehet, ha kollektív szerződés van, mert az új MT szerint akkor már akár 6 hónap is lehet a próbaidő).


Azt meg jól fontold meg, hogy érdemes e a próbaidőt otthagyni, következő cégnél kb az első kérdésük lesz, hogy miért ért véget a próbaidő alatt az előzőnél a munkád... Ennél nyomósabb érveket sem mindig fogadnak el, hogy "sürgősen szabira akartam menni"

2015. máj. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Másik cégnek nem mondom meg h véget ért a próbaidő :P ügyesen kihagyom az egész céget a mondandómból és szépen azt mondom h akkor még az előzőnél dolgoztam ahol így már 2 év van egyben :)
2015. máj. 10. 19:27
 9/9 A kérdező kommentje:
Am egyébként jelenleg 3 ajánlat közül tudok választani úgy h a keveset fizetőket alapból kiszelektáltam mert még így is 3 van és mindenhonnan panaszkodnak h nem találnak embert és őket válasszam.
2015. máj. 10. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!