Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha diákmunkát vállalok,...

Senkimégisvalaki kérdése:

Ha diákmunkát vállalok, elveszik a családi adókedvezmény?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olvasgattam sokmindent a neten, de leírom gyorsan a helyzetemet. Találtam egy diákmunkát, ahova felvettek, de szerződést még nem kötöttem az iskolaszövetkezettel, dolgozni sem kezdtem el. Bruttó 770 Ft/órában dolgoznék napi nyolc órát, heti 3-4 alkalommal, és hosszútávon szeretnének alkalmazni. A szüleim megijedtek, mert elvileg ha a 3 hónapi jövedelmem összege eléri a mindenkori minimálbér összegét, elveszik a családi adókedvezményünket.

De ez pontosan mit takar? Ha jól tudom 98000 Ft most a minimálbér, de nem értem pontosan, hogy akkor 3 hónapon át a fizetésem nem érheti el amiből összeadódna a 98 000 ft? Vagy havi lebontásban nem lehet ennyi? Válaszaitokat előre is köszönöm!


2015. máj. 14. 19:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Szüneteltetni kell a családi pótlék folyósítását, amennyiben a 18. életévet betöltött személynek rendszeres jövedelme van. Rendszeres jövedelemnek kell tekinteni a legalább három egymást követő hónapban keletkezett jövedelmet. A folyósítást a negyedik hónaptól kezdődően kell szüneteltetni.

Jövedelem ebből a szempontból az SZJA törvény szerint adóköteles jövedelemként meghatározott bevétel, amelynek havi összege meghaladja a mindenkori legkisebb munkabér összegét.


Ha ez fennáll, akkor nem jár a családi pótlék, valamint azokra a hónapokra családi kedvezmény sem vehető igénybe.


Ki kell számolni, hogy az éri-e meg jobban, ha nem dolgozol a havi 10(?)ezres adókedvezményért, vagy fordítva.

2015. máj. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!