Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elvált szülők gyerekeke...

Elvált szülők gyerekeke vagyok,19 éves, jövőre megyek egyetemre. Jár valamiféle pénzügyi támogatás ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Pont azt tudom, hogy apável élek, így ő kap családi adókedvezményt, gyerektartást és családi pótlékot.

Én övőre egyetemre megyek, viszont nem tud támogatni senki anyagilag, és a gyakorlati órák meleltt nem tudom kivitelezhető lesz-e rendszeresen dolgozni, illetve egyáltalán elég lesz-e ha esetleg nem lesz kollégium.


Az lenne a kérdésem, hogy ezekből,amik most apának járnak, jövőre átkerül hozzám valami, vagy mindent magamnak kell majd megoldanom?



2014. máj. 22. 12:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
52%
nem, mihelyst végzel a középsuliban, nem jár se a családi pótlék, se a családi kedvezmény.
2014. máj. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
18%
Miért járna bármi támogatás? 19 éves vagy, felnőtt.
2014. máj. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Mondjuk azért, mert hiába vagyok felnőtt, ha az egész napomat elveszi az egyetem, akkor nem igazán tudok teljes munkaidőben dolgozni, ami fedezni tudjon akár egy albérletet+kaját, ha esetleg kollégiumba se vesznek fel(annak a karnak, ahova menni akarok, nagyon kevés helye van a kolijában...)
2014. máj. 22. 13:24
 4/22 anonim ***** válasza:
39%
E.SZ.P. (egyéni szociális probléma)
2014. máj. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
36%
ha nincs hely a koliban, mész albérletbe, ahogyan mások, lakühelyedhez közelebb tanulsz, ahogy mások, dolgozol, ahgy mások. Még fel se vetek, de már a kifogásokat keresed.
2014. máj. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
36%
vettek, bocsánat.
2014. máj. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Kösz, igazán sokat segített a válaszotok :D

Nektek is így szoktak segíteni? Jó érzés lehet :)

2014. máj. 22. 13:52
 8/22 A kérdező kommentje:

Öhm, mi kifogás van abban, hogy ha bent vagyok reggeltől estig, akkor nincs időőőőőő teljes munkaidőben dolgozni?


óh -.-"

2014. máj. 22. 13:55
 9/22 anonim ***** válasza:
39%
az egyetemisták legalább fele dolgozik, szóval igen, kifogást keresel. Még fel se vettek, de te tudod, hogy bent lesezel reggeltől estig? Hát hidd el, nem leszel bent. Hétvégén meg pláne nem.
2014. máj. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

1. Nem mondtam, hogy semennyit se fogok dolgozni, de kizártnak tartom, hogy lesz idő teljes munkaidőre, ami elég pénz tudna hozni mindenre.


2.Igen, sajnos előfordul, hogy valakinek este 8-ig van órája, de mindegy.


3. Ja, és egyébként máshol normális válaszolók el tudták mondani, hogy jár még gyerektartás, csak már rokontartásnak nevezik, és mindaddig jár, amíg vki nappali tagozaton tanul és nincs saját keresete...

2014. máj. 22. 14:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!