Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hazatértem külföldi munkaválla...

Hazatértem külföldi munkavállalásból, de Magyarországon nem kaptam munkát, ezért most munkanélkülin vagyok. Három hónapja nincs hír az álláskeresési járadékomról. Kinél lehet ilyenkor panaszt tenni?

Figyelt kérdés
A járadékot Lengyelországból kellene utalniuk.

2015. máj. 15. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Lengyelországban intézted a munkanélkülit? Csak mert alaphelyzetben, ha itthon vagy, itthonról is kapsz. Be kell menni a munkaügyibe a kint kapott jövedelemigazolással, az alapján fognak fizetni.
2015. máj. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Magyarországon intéztem, mert haza akartam költözni és úgy gondoltam, több értelme van ide kérni.
2015. máj. 15. 16:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha itthonról igényelted, akkor az itthonit veszik figyelembe és nem kintről utalják. Ha kintről igényled, akkor ott kellett volna intézned, nem itthon. Több hónap is lehet az itthoni ügyintézése, majd egyösszegben megkapod, mire minden hiánypótlás beér. (pl. E301 igazolások)
2015. máj. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, az E301-es igazolásra várok. Köszönöm a tanácsokat. Akkor várok tovább.
2015. máj. 16. 11:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Páromnak pénteken jött meg november óta svájcból :-)).


Nem kell aggódni, mindig így zajlik.

2015. máj. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!