Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » EKÁER kötelező rám, vagy nem?

Donum kérdése:

EKÁER kötelező rám, vagy nem?

Figyelt kérdés

Tiszteletem!

Eddig mindenki akit ezzel kapcsolatban kérdeztem mást mondott, talán Önök tudnak segíteni.


Alapszituáció:

Betonacél kereskedéssel foglalkozom. Egy magyar nagykereskedőtől vásárolom az anyagot, aki külföldről, külföldi cégtől hozatja be és szállítja le a telephelyemre. A fuvarhoz semmi közöm, ők rendezik. A számlát a magyar cégtől kapom, tehát gyakorlatilag (ha jól értem) ők az első belföldi értékesítők.


A kérdés:

Ha tőlem vásárolnak anyagot és szállítják el, akkor az most EKÁER köteles vagy nem?



2015. máj. 15. 11:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Mivel országon belül van (már az import lezajlott), ezért

aki NEKED SZÁLLÍTJA, az kér EÁKER számot.


Na most ugrik a majom a vízbe:

[link]


a 2-es melléklet szerint megnézed, mit vettél, és

ha ott fel van sorolva a vámtarifaszámod, akkor

TE kérsz EÁKER számot, független attól, hogy pl kocsid

sincs, amin fuvaroznád, ha nincs a listában, akkor

pedig aki TŐLED SZÁLLÍTJA, az kér EÁKER számot.


Én első blikkre nem találtam benne acélt, szóval

gyanús, hogy neked nem kell kérni, majd aki elszállítja,

az kéri.

2015. máj. 16. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Minden EKÁER köteles; az őstermelőket kivéve. Ha őstermelő veszi meg az árut, akkor annak nem kell EKÁER. Ha traktorral viszik el, akkor arra sem kell EKÁER. Tudtommal ez a 2 kivétel van, minden más esetben kell. És akitől veszed, annak kell csinálnia a számot. Jelen esetben tőled viszik el, így te leszel a feladó.
2015. nov. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

De igazából mindegy, hogy ki csinálja. Csak legyen, ez a lényeg. De az etika és a józan ész azt diktálja, hogy mindig a feladónak kell csinálnia a számot.


Ez most független attól, hogy Te is valakitől vetted. Nyilván neki is kellett egy külföld-belföld viszonylatú számot csinánia. De ha te tovább értékesíted, akkor te leszel a (f)eladó.

2015. nov. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!