Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha árverezik a házat és meg...

Ha árverezik a házat és meg van a kikiáltási ár, igaz hogy a licit lefele megy és nem fölfele?

Figyelt kérdés
ezt mondták nekem.pl.kikiáltási ár 5 millió.normál esetben ugye ki ad érte többet.de azt hallottam ki adja meg az 5 milliót?senki?akkor 4,5 millió.és így megy lefele.egy bizonyos határig.úgy hallottam 70%-íg.ez igaz?
2010. febr. 24. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:
20%

NEM!

Az árverezés úgy zajlik, hogy a ház/lakás értékének a töredéke lesz az indulási összeg, innen haladnak egyre feljebb a licitálók...


A valóságban meg úgy zajlik, hogy egy összeszokott banda megy a licitálásra és aki idegen odamerészkedik, azt szóhoz sem hagyják jutni, ők fogják "elvinni" a licitet a lehető legalacsonyabb áron. (1-1 jó ingatlanra lecsapnak a bennfentesek.)


Ezért tanácsoljuk mindig a bajba jutottaknak, hogy ne hagyják árverezésig fajulni a tartozásaikat, mert akkor fillérekért lesz elkótyavetyélve a házuk, lakásuk, értékeik...

2010. febr. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ez nekem azért furcsa,mert nem is ér annyira sokat a lakás.szerintem.ténylegesen.a tartozás 3,4 millió.kikiáltási ár 10,4 millió.mikor felértékelte anno a bank akkor 11,4 milliót ért.igaz azóta korszerűsítve lett.ha mondjuk valaki elviszi 10,4 millióért,mi lesz a különbözettel?a bank jól járt és lett plusz pár milliója?
2010. febr. 24. 22:25
 3/4 anonim ***** válasza:
55%
Amennyiért elkel a ház,abból a bank és a végrehajtó levonja a neki járó összeget,a maradék a volt tulajdonosé.
2010. febr. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha van több licitáló, akkor valóban felfele haladnak a kikiáltási ártól, de ha nincs a kikiáltási áron vevő, akkor lefele licitál a végrahajtó.
2010. febr. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!