Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék fordító?...

Hogyan lehetnék fordító? Milyen képesítés kell hozzá?

Figyelt kérdés
Amerikában élek és tökéletesen beszélek 4 nyelvet, így arra gondoltam, hogy szeretnék fordító lenni. Vannak diplomáim (itt szereztem őket, nem Magyarországon). Voltak nyelvészettel, fordítással és tolmácsolással kapcsolatos tárgyaim, de nem ezekből szereztem diplomát. Nem tudom, hogy hogyan és hol tudnék érdeklődni arról, hogy milyen papírok kellenek ehhez a munkához. Az interneten sok oldal van, de hiába regisztráltam, nem jelentkezett egy ügyfél sem. Szívesen fordítanék akár könyveket is.
2010. febr. 25. 01:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát... ha magyarra szeretnél fordítani, akkor rendelkezned kell magyar fordítói diplomával. ebben is több szakirány van, könyveket a műfordítói diplomával fordíthatsz. Corvinus Egyetemnek tedd fel a kérdésed!
2010. febr. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az USA-ban élek és nem szeretnék Magyarországon tanulni, itt élek a családommal és a diplomáimat sem fogadnák el innen olyan könnyen. Szóval akkor mindenképpen ebből kell diplomát szereznem? Már érdeklődtem több helyen, de nem válaszoltak.
2010. febr. 27. 18:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Dehogy kell. Írkálj tovább irodáknak, kérj próbafordítást stb.
2020. máj. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!