Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy albérleti szerződésről...

Egy albérleti szerződésről lenne szó, azon belül is annak a módosításáról. Lehetséges-e "jogilag"?

Figyelt kérdés

Részletek:

Jelenleg Pesten bérelek egy szobát, egy 4 szobás lakásban, amit eredetileg 3 ezer forintos különbséggel olcsóbban adták volna ágy NÉLKÜL. Nos finoman szólva buta voltam, belementem, tehát plusz költségem van az ággyal együtt jelenleg, ami eredetileg NEM ehhez a szobához tartozik.

A komplikáció pedig az, hogy egyik lakótársam elment, új albérlőt keresnek (még nincs meg a győztes), a pikantéria pedig, mivel ez az ágy odatartozik, amit közöltek is velem, hogy ha az új szerencsés nem tud hozni magával fekvő alkalmatosságot, akkor sajnos át kell rakni a másik szobába.

Nos a szerződésben rögzítve van, hogy mi volt/van/tartozik a szobában/hoz (ággyal együtt).

Van-e lehetőségem/jogom a főbérlőnél szerződés módosításra, hiszen alapjába véve az én szobám az ágy nélkül olcsóbban volt hirdetve?


Ui.: Tudom pár ezen forintról van szó, de összességében nézve, ebből a pár ezen forintból tudnék venni akármi mást, pl egy saját ágyat :)



2015. máj. 25. 16:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Most van egy szerződése ággyal.

Ha az ágyat visszarakják a másik szobába akkor a főbérlő módosítja a szerződést, nem te. (ő rakatja át az ágyat)

tehát megkaphatod az olcsóbb bérleti díjat.

2015. máj. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is így gondolom. Közhely a kérdés az is igaz, viszont, ha Ő nem teszi meg magától, gondolom, ha felhívom rá a figyelmét, akkor minden további nélkül igazam van e témakörben?
2015. máj. 25. 16:25
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Persze, hiszen jelenleg a szerződésedben "szoba ággyal" szerepel
2015. máj. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors reakciót és a válaszokat is!
2015. máj. 25. 16:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen. Igazad van.

Nem a te gondod, hogy ki hova megy, és hol van/nincs ágy.


Miért nem vesz még egy ágyat a tulaj?

2015. máj. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!