Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Véletlen, vagy nem véletlen...

Véletlen, vagy nem véletlen visszautalták a termék árát, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Vettem az interneten egy tételt. Kihozták minden rendben van vele. De pár napja láttam, hogy visszautalták a számlámra a tétel árát. Se E-mail, se telefon, hogy elbénáztak valamit. Kicsit furdal a lelkiismeret..


Ötlet?



2015. máj. 26. 15:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
Jól jártál, örülj neki és ne reklámozd.
2015. máj. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
:D Rendben. Köszönöm a gyors választ!
2015. máj. 26. 15:56
 3/13 anonim ***** válasza:
62%

AZ elsőre inkább ne hallgass, mert konkrétan bűncselekményt követsz el, ha megtartod a pénzt.


Jelezd a feladó felé, hogy tévesen utalt neked. Aztán majd ő eldönti, hogy ez a banki rendszer hibája (ez esetben visszavonja a bank az utalást), vagy ő volt buta és hibázott, ez esetben megkér téged, hogy utald vissza a költségeid levonása után.

2015. máj. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó te az a tipikus magyar barom vagy.

A kérdező kifizette a terméket, ezt bizonyítani is tudja az utalás adatival.

Az hogy egy cég amelyik történetesen az amelyiknek a kérdező utalt utal a a kérdezőnek egy adott összeget az nem azt jelenti hogy a termék árát utalta vissza, ezt jogilag nem lehet összekapcsolni. Simán lehet csupán a véletlen műve.

A másik nem kötelességem a saját számlámat nézegetnem és a be és kijövő összegekről fejben nyilvántartást vezetnem.

Tegyük fel hogy valaki online árul, szerinted tudni fogja mikor jön be egy téves összeg?

Az ilyen barmok miatt tart az ország ott ahol.

2015. máj. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%

Igen, és az ilyen ostoba hülyék miatt, mint te futnak lyukra páran, mint szegény kérdező. Megkérdezte mit tegyen, mert nem egy olyan erkölcstelen barom, mint te és akkor mondasz neki valamit, ami teljesen törvénytelen.


Javaslom nézz utána a téves utalás fogalmának a PTK-ban - már ha megy az értő olvasás.


És természetesen nem kell fejből ismerni a számlamozgását senkinek, de ha:


- magadtól észreveszed állampolgári kötelességed

- ha jelzi neked a cég


Akkor kötelességed visszautalni az összeget.


És én szégyellem magam a hozzád hasonló ingyenélő, semmirekellő pitiáner kis tolvajok miatt, akiknek van pofájuk ráadásul még itt "magyarozni" is nekem, amikor ellopnának pár ezer forintot egy cégtől sutyiban egy téves utalás mögé bújva. Vagy te az utcán is kiveszed a szembejövő kezéből a tárcáját?

2015. máj. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Nagy barom vagy te, ez a világ nem az ilyen kis önérzetes szenteskedő birkáknak való. Nézd meg magasabb pozíciókban mennyit lopnak, nekik éri meg az élet.
2015. máj. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Tehát ha más lop te is lophatsz. Gratulálok, igazi cigány hozzáállás. Remélem egyszer hazafele 2 nagy barom állat gyakorolja majd rajtad ezt a világnézetet.
2015. máj. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%

Tele vannak becsületes emberekkel a hajléktalan szállok.


De nehogy agyvérzést kapj.

2015. máj. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Kicsit furdalja a lelkiismeretem mert korrektek voltak nagyon, volt egy kis gond a rendszerrel, ami miatt ingyen kihozták. Hát nem tudom megvárom a honap véget amiben észreveszem a kimutatásban a plusz összeget és ha mas nem történik felveszem veluk a kapcsolatot.
2015. máj. 26. 19:47
 10/13 anonim ***** válasza:
Milyen összegről van szó?
2015. máj. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!