Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az utóbbi időben elég sok...

Az utóbbi időben elég sok vitám van a baráti és családi körömben a lentebbi két élethelyzetről. Melyik lehet a helyes vagy a követendő? (Ti melyik variációt választottátok? ) Bővebben lent.

Figyelt kérdés

34F vagyok és az utóbbi időszakban elértem arra a szintre, hogy szép havi bevételem van 500.000Ft / hó< Rendelkezem 20MFt megtakarítással, 1MFt EP pénztárral és kb ugyanennyi nyugdíj megtakarítással is. Ezen kívül semmim sincs, egy 2 szobás kis albérletben lakom, sokat járok el ide-oda, ha meg akarok venni magamnak valamit azt megveszem. Az utóbbi fél évben kezdtem el ingatlanokat nézegetni, de 10MFt-nál nem akarok többet költeni rá.


Ezzel szemben a barátaim kb5-8 éve 30-40MFt-os házban laknak (25-35 évre felvett kölcsönnel), 2 autó a családban, kutya meg minden ami kell. Akárhányszor találkozunk, mindig az a téma, hogy alig jönnek ki a fizetésükből, szar a munka és egyáltalán az élet. Bezzeg milyen jó nekem a saját vállalkozás és a "sok" pénz, nincs dolgom semmire, igaz kb 3szor annyit melózok mint ők.


Ebből mindig jó kis viták adódnak, hogy mi a jobb. Megteremteni álmaim otthonát hitelből és nyögni vagy viszonylag szerényebben élni, de gondtalanul. Lehet, hogy 40 vagy 50 évesen lesz meg álmaim otthona, de legalább nem lesz hiteles.


Szüleim is az utóbbi kategóriába tartoznak, ezért nem tudom velük sem megértetni magam, hogy szerintem ez a helyes út.


Mi mit gondoltok és milyen utat jártok? Volt aki meggondolta már magát ezen döntésében?


2015. máj. 26. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát én pl saját lakást nem fogok venni soha. Jó az albérlet is, nagyon jók vannak jó áron és ha költözni akarok, akkor nem lesz gond, hogy üresen kell hagyni a házat stb. Én kölcsönt soha nem vennék fel, inkább szenvedek az adott dologért évekig.


Szerintem az a normális, ahogy te csinálod, éled az életed.

2015. máj. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem értem hogy lehet ezen vitatkozni.


Szerinted a te élethelyzeted a jobb (nyilván, ellenkező esetben te is az ő mintáikat követnéd, vennél egy 30 milliós házat a 20 mila megtakarításodból + 10 mila kölcsönből, majd neked is nehéz lenne).

Szerintük is a te élethelyzeted a jobb, mert van pénzed, nekik meg nem annyi meg szar az egész.


Úgy látom itt egyetértés van.


(Az én utam inkább a tiédre hasonlít, kb annyi nettó vállalkozásból, pár lakás kiadva abból is némi plusz, és csak 14 milliós saját ingatlan. Bár én gondolkodom egy 25-30 millióson pár éven belül, nőnek a gyerekek és kéne a hely.)

2015. máj. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen értelek, most hogy így elolvastam tényleg furán fogalmaztam. :D


Az ellentét abból adódik, hogy bár beszogatnak hogy nekem milyen jó ebből a szempontból, de azért mégis ők laknak a csili-vili házban a két autóval meg a kutyával. Ők olvassák rám a pénzt én meg a házat és a többit rájuk. :)


Mindamellett eszembe szokott jutni, hogyha meghalok mondjuk 40 évesen, akkor baszhatom a nagy spórolást és jobban jártam volna a rövid de csili-vili élettel. Se feleség, se gyerek, se ház nem volt meg...minek éltem? Talán azért hogy utazgattam, meg reletív gondtalan volt az életem. Nah de melyik a jobb? :)

2015. máj. 26. 21:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Az attól függ meddig élsz. Ha holnap meghalsz akkor az ő mintájuk, ha 60 év múlva akkor a tiéd :)


Komolyan, a te esetedben részben a mádat áldozod fel a jövőért, ők a jövőt a máért.

2015. máj. 27. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!