Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért van az hogy Magyarország...

Miért van az hogy Magyarországon a mekiben szinte nyugati meki árszínvonal van, de sokkal alacsonyabb bérekkel? Extraprofittal működik a Mcdonalds is nálunk?

Figyelt kérdés
Pl Ausztriában 1 euró egy sajtburger, egy big mac 3,20 körül van. Otthon ahogy nézegettem 800-900 HUF körül van egy big mac, 1 sajtburger meg 300 HUF körül. Tehát alig van eltérés... Extra profittal dolgozik nálunk a meki is? Mert egy magyar meki alkalmazott bérköltsége nagyjából 400 euró, egy osztrák mekis bérköltsége meg 1800 euró.
2015. jún. 13. 16:22
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

Te jó isten de ostoba vagy...


Ne a számon lovagolj, hanem azon, hogy befektetett összeg --> profitból megtérülés...


"

Ja hogy mi dolgozunk érte? Ezt viszont egyből elfelejti mindenki."


Xart se csináltok ti érte, nem érsz semmit. Te sem és a többi kollégád sem, aki súrolja a padlót meg süti a mirelithúst. Érted? Semmit nem érsz, mert van helyetted 1000 másik. Felmondasz? Nem dolgozol? Kit érdekel, ki vagy rúgva, 20 perc alatt betanítanak valaki mást a helyedre. Ennyit érsz és ezzel arányos a béred is.


A "papát" tudnád helyettesíteni? Kötve hiszem, hiszen még összeadni és szorozni sem tudsz. Na, ő ezért keres annyi, amennyit.


Ez volna a tömör lényeg, ezt kéne megértened és elfogadnod.

2015. jún. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
Mi az hogy szart se csinálok érte? Ki süti a burgereket? A papa? Én sütöm! Én lapátolom neki össze a profitot. Értem hogy ha kirúgnak könnyen találnak másik lúzert a helyemre a de a munkám nem értéktelen!
2015. jún. 14. 14:43
 23/37 A kérdező kommentje:

"Érted? Semmit nem érsz, mert van helyetted 1000 másik. "


Igen? Szóval szerinted aki egyszerűbb munkát végez az semmit sem ér meg a munkája sem ér semmit?


Senki sem pótolható te nagyokos! Mindenki egy egyedi emberi lény!

2015. jún. 14. 14:44
 24/37 anonim ***** válasza:

A burgereket egy idomított csimpánz is tudja sütni, kedves "séf fiú". Mert egy séf süt. Neked meg megmondták, hogy vedd elő a fagyasztott krumplit és tedd bele a gépbe 5 percre ha zölden világít. A húspogácsával dettó. Kb. ennyit ér a munkád. Azaz közel semmit.


És igen, azért ennyi a fizetésed, mert ennyit érsz. Gyakorlatilag semmi pluszt vagy pótolhatatlant nem adsz ahhoz a mekihez, csak a minimumot.


De ne aggódj, egy olyan 10-15 év és már gép fogja csinálni ezt a droidmunkát is, azt legalább csak 1x kell kifizetni és utána nem beszél hülyeségeket.

2015. jún. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
A majom nem tud olyan precízen dolgozni mint én. Én művészi burgereket raktam össze, sebészi pontossággal.Ergo nagyon is értékes volt a munkám. Csak nem becsülték meg.
2015. jún. 14. 15:11
 26/37 anonim ***** válasza:

Csak, hogy értsd miért nem ér a munkád szinte semmit:


Egy séf egy jó étterembe olyan ételeket készít SAJÁT MAGA kreatívan, saját recept alapján, amit imádnak a vendégek, visszajárnak miatta oda enni.


Te semmit ne csinálsz, leírták neked egy A4-es lapra, hogy vedd ki az előre elkészített húspogácsát és A gépben süsd X percig (vagy biztos ami biztos még sípol is ha kész, hogy el ne cseszd).


A mekiben NEM TE vagy a séf, hanem azok az élelmiszermérnökök, akik megalkották neked a burgert, a szószt, a krumplit és, hogy pontosan mit mennyi ideig milyen gépben kell sütni. Ők nem is 1000 EURT keresnek, mint te. Te a droid vagy a sor végén, aki csinálja, amit mondanak neki. Ez nem ér pénzt, csak annyit, amennyit muszáj.

2015. jún. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha ennyire egyszerű a dolog, akkor miért nem nyitsz Te is egy McDonnald's-ot?


Akkor dolgoznának neked, esetleg te nem éhbérért foglalkoztatnád őket, de ez mellékes, szóval hajrá, vágj bele, nyiss egyet, és tedd zsebre a havi 300.000€ rád eső részét, ami biztos, hogy több, mint a mostani 1400€.

2015. jún. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:
miből nyissak? melós vagyok, alig vannak megtakarításaim. Így van kitalálva a rendszer. A melós melós marad.
2015. jún. 14. 15:20
 29/37 anonim ***** válasza:
Nem. Az marad melós, aki csak sírni tud, mint te, ahelyett, hogy tenne azért, hogy ne maradjon nyomorult.
2015. jún. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

Látod, ezek szerint mégsem az számít, hogy ki mennyit melózik, hanem az, hogy kinek van olyan erőforrása, ami keveseknek van. Ilyen a tőke, vagy a föld, esetleg különböző koncessziós jogok.


És nem, nem igaz, hogy tőkét senki nem tud összeszedni. Persze, könnyebb, ha örökölsz, mert már az ükapád is gazdag volt, de például ha éttermet akarnék nyitni, akkor felszabadítva a jelenlegi vagyonom (kocsi, lakás, megtakarítás), képes lennék rá. És mindezt úgy, hogy egy fillért nem kaptam a családomtól, nem örököltem, nem nyertem a lottón, csak

1) keményen tanultam, és dolgoztam

2) nem herdáltam el a pénzt hülyeségekre, nem vettem suzukit 10 éves hitelre, nem vettem aranyáron okostelefont, és a többi hülyeséget, amire az emberek elszórják azelőtt a pénzt, hogy valamennyi vagyont felhalmoznának

2015. jún. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!