Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért van az hogy Magyarország...

Miért van az hogy Magyarországon a mekiben szinte nyugati meki árszínvonal van, de sokkal alacsonyabb bérekkel? Extraprofittal működik a Mcdonalds is nálunk?

Figyelt kérdés
Pl Ausztriában 1 euró egy sajtburger, egy big mac 3,20 körül van. Otthon ahogy nézegettem 800-900 HUF körül van egy big mac, 1 sajtburger meg 300 HUF körül. Tehát alig van eltérés... Extra profittal dolgozik nálunk a meki is? Mert egy magyar meki alkalmazott bérköltsége nagyjából 400 euró, egy osztrák mekis bérköltsége meg 1800 euró.
2015. jún. 13. 16:22
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:

"nem herdáltam el a pénzt hülyeségekre, nem vettem suzukit 10 éves hitelre, nem vettem aranyáron okostelefont, és a többi hülyeséget, amire az emberek elszórják azelőtt a pénzt, hogy valamennyi vagyont felhalmoznának"


Pont ez a lényeg...hogy a melósnak mindig csak annyi pénzt adnak hogy éppen csak meg tudjon élni...tehát nem igazán van miből felhalmozni.

2015. jún. 14. 15:36
 32/37 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező magyarázd el létszíves,hogy te hogyan képzelnéd el a saját éttermed, vagy akár Mcdonaldsod, én szívesen elolvasom. Mennyit is fizetnél fordított helyzetben?


Pont annyit, amennyiért olyan embert találsz aki eltudja végezni a munkát megfelelően.

Jelenleg minimálbérért is sorban állnak az olyan jelentkezők akik ezt el tudják végezni.

2015. jún. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:
Én tisztességesebb bért fizetnék, az fix. Ha csak minimálbért tudnék adni szerencsétleneknek akkor inkább bezárnám a boltot. A papa is tudna többet adni, de hát minek adjon ha neki még több lehet...
2015. jún. 14. 15:41
 34/37 anonim ***** válasza:

Tegnap előtt is kiírtad, ma is...

holnap is kifogod írni ezt a bugyuta kérdést?

2015. jún. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
75%

"a melósnak mindig csak annyi pénzt adnak hogy éppen csak meg tudjon élni..."


Gondolom az még soha nem fordult meg a buksi fejedbe, hogy ne legyél "csak melós"?

2015. jún. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 TamásTóth ***** válasza:
100%

Mindig jókat nevetek a kérdéseiden Hinta :D Sajnálom, hogy kineetlek, de te már annyira szerencsétlen és buta vagy, hogy az egy vicc :D:D:D


Sokszor leírták/leírtam neked, hogy miért van ez igy, ahogy van de te nem vagy képes megérteni :D:D

2015. jún. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Nem kell a Mcdonaldsban enni és kész. Ha akarod tudni miből csinálják akkor inkább más megbízhatóbb gyors éttterembe menj: KFC, pizza hut vagy Subvay...
2015. jún. 29. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!