Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha külföldről rendelek valami...

Ha külföldről rendelek valami és megvámolják, akkor ki tudom még valahogy kerülni?

Figyelt kérdés

A lényeg az hogy rendeltem külföldről egy telefont 57 dollárért. Bejött az országba és kaptam is az SMS-t hogy vámra jött. (Nem annyira lényeges, de szerintem azért vámolták meg mert a kínai nem írta rá a valós tömegét, csak 20USD-t írt rá meg hogy media player). Ilyenkor küldenek egy papírt amit aláírva vissza kell küldeni illetve egy screenshot-ot is csatolnom kell mellé, hogy mennyiért vettem az adott terméket.


Kérdésem az volna, hogyha a papírra is 20USD-t írtam volna illetve a screenshot-ot is átmódosítottam volna 20USD-re akkor lekezelik és jön a csomag hozzám vám nélkül, vagy sehogy sem lehet ezt már kikerülni ha megkaptam a vámos SMS-t?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. jún. 15. 13:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom hogy a számlát kell bemutatnod. Ha azon is 20 dollár van és a dobozon is (akár úgy, h átmódosítod) akkor vámmentes.
2015. jún. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha ezt megcsinálod akkor be fogják kérni a számlát illetve a bankszámla kivonatodat, amin látszik, hogy fizetted.


Azt már csak úgy mellékesen jegyzem meg, hogy ez azért elég komoly dolog, ha ilyet hamisítasz.

2015. jún. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Btk. 342. § Közokirat-hamisítás & hatóság félrevezetése: 2-5év börtön


Sok sikert hozzá, hogy megspórolj pár ezer forintot, amivel számolnod kellett, ha külföldről rendelsz...

2015. szept. 27. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!