Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 2009 november 30-án keletkezet...

2009 november 30-án keletkezett tartozást jogosan követelnek-e rajtam?

Figyelt kérdés

Egy volt munkáltatónál 2009-ben keletkezett tartozásomat most akarják rajtam behajtani. Múlt héten kaptam a felszólító levelet, hogy fizessem be 8 napon belül, viszont oda írták, hogy 30 napom van rá reagálni, írásban.


Kértem emailben, hogy minden a rendelkezésükre álló dokumentumot küldjenek el nekem.


1. Nos elküldték az akkori szerződésem másolatát,

2. azt hogy feladták tértivevényesen, a szerződés megszüntetését 2008.06.20 dátummal.

3. Meg egy általuk készített excell táblázatot amiben részletezik, hogy miből áll össze a tarozásom. Több tételből adódik ki.

A legkorábbi dátum a táblázatban az 2008.07.31. a legrégebbi meg 2009.11.30.


Tudom, hogy változott az a Ptk, viszont nem tudom, hogy ebben az esetben jogos-e a követelésük vagy már elévült. Főleg, hogy van ami már majdnem 6 éves tartozás.



2015. jún. 17. 15:44
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

A szerződésnek van egy ilyen pontja. Ez mit jelent pontosan?


A szerződés időbeli hatálya


A jelen szerződés időbeli hatályát a felek határozatlan időtartamban jelölik meg.

2015. jún. 18. 14:26
 12/26 anonim ***** válasza:
10%
Azt, hogy megszívtad
2015. jún. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Ez csak annyit jelent, hogy nem egy meghatározott időszakra kötöttétek a szerződést, hanem határozatlanra. Nem letelik az időszak, és a szerződés érvényét veszti, hanem fel kell hozzá valamelyik félnek mondania a szerződést ahhoz, hogy érvényét veszítse.


Mivel "volt munkáltatót" írsz, gondolom, ez valamelyik fél részéről megtörtént már.

2015. jún. 19. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm. bocs nem jól fogalmaztam, nem munkáltató volt mert vállakozó voltam megbízási szerződéssel, a szerződést pedig 2008. júniusában felmondtam. Most pedig jött a követelés.
2015. jún. 19. 06:55
 15/26 anonim ***** válasza:
26%
Mondom, hogy megszívtad, hiába pontozol le. Kifejtettem az elején, hogy miért követelhető rajtad a tartozás. Reménykedhetsz még, várhatsz megnyugtatóbb válaszokat, de ez a helyzetedet nem fogja érdemben befolyásolni.
2015. jún. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Most beszéltem a cégünk jogászaival, akik rendszeresen küldenek ki fizetési felszólításokat és részletesen elmondták, hogy mit kell tennem. Lényegében 30 napon belül ellent kell mondanom és az elévülésre kell hivatkozni. Mivel ez már elévült 5 éven túl.


A 13-as jól írta, ez arra vonatkozik, hogy határozatlan idejű volt a szerződés.

2015. jún. 19. 11:44
 17/26 anonim ***** válasza:

Szerintem az 51%-os válaszoló inkább csak trollkodik, az a "Azt, hogy megszívtad" hozzászólás is erről tanúskodik, meg hogy nem támasztja alá az érvelését, vagy össze vissza beszél.


Pl. ez:

"2014-ben elindíttatnak egy eljárást máris ott a tartozásod elévülési idején belül indult az ügy"

2014 az 1 évvel korábban volt, szóval nem igazán értem, miről beszél. Úgy meg nem indul el egy ügy, hogy a másik fél nem tud róla.

2015. jún. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
73%

Hiába csináltál ide 3 pontot, amiből 2 ugyanaz, attól még nem indokoltál meg semmit. 2014-ben nem volt ügy azok alapján, amit kérdező leírt, tehát akkor mégis mire hivatkozol?

Az meg trollkodás, amit a 12-es válaszban benyögtél, mert semmi érdemleges nem volt benne, csak egy jó kis röhögés a kérdezőn.

2015. jún. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Hogy Szerinted mi a tollkodás, azt hadd szerjam le magasról! Köszi!

A gyengébbek kedvéért: HA (mondom HA, mivel itt sok infót nem tudunk) mondjuk indult egy vh eljárás 2014-ben, akkor az a gyengébbek kedvéért még a tartozás elévülése előtt volt. Tisztában vagyok azzal, hogy 2015 van, csak te nem vagy tisztában azzal, hogy miről csipogok. Tehát HA Elindult egy vh, akkor már annak az elévülési ideje a mérvadó. Ebben a FELTÉTELEZETT (gy.k.) esetben az eljárás elévülése 2019-ben esedékes. Ha eközben kísérletet tesznek a tartozás behajtására, akkor az elévülési idő 6hónappal hosszabbodik. Tehát komoly összegekben merek fogadni, hogy emberünk nem ússza meg. És igen, kicsit b...ssza a csőröm, hogy "jó" magyar módra nem azon fáradozik, hogy miként rendezze a tartozását, hanem azon, hogy hogyan bújjon ki a felelősség alól.

2015. jún. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Feltételezni sok mindent lehet.

Azt feltételezni, hogy jogerős bírósági végzés van a tartozás végrehajthatóságáról, kicsit merész, mivel arról talán a kérdező is tudna, de állítása szerint most kapta az első levelet a tartozásról. De természetesen igazad van az általad vázolt esetben, ezt senki nem vitatta.

Ha te megkockáztatod ezt a feltételezést, akkor akár azt is lehetne feltételezni, hogy pl. a követelés eleve jogtalan (mert nem tartozik a kérdező, csak próbálkozik a cég). És akkor ha valaki beírná, hogy "nem kell fizetned", ugyanolyan lenne, mint ahogy te beírod, hogy "megszívtad".

2015. jún. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!