Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Házvásárlás hitelre, majd...

Házvásárlás hitelre, majd kiadom a házat, és a bérleti díjból fizetem a hitelt? MEnnyire reális elképzelés?

Figyelt kérdés

Tudnék venni jó helyen, nagynevű egyetemtől 1 km-re egy 3 szobás összkonfortos ház, plusz egy szoba konyha fürdőszobás melléket. Az elképzelésem az lenne, hogy a házat kiadom. 100-120.000 Ft-ért, plusz rezsiért. Kb 6-7 millió hitel kellene rá. Ha felvennék hitelt 7 évre, akkor a havi törlesztő olyan 90-100.000 Ft körül lenne. Itt már lehetne akár 30.000 Ft megtakarításom is havonta, ha minden jól menne. A házat még fel kellene nagyjából újítani, festés, fürdőszoba, de ez benne van a kalkulált árba. No és mivel én arra az egyetemre szeretnék menni, így megspórolnám a kollégium/albérlet költségeit. Jelenlegi pontjaim alapján jó esélyem van bekerülni. Tehát maga a terv reális. Viszont 18 évesen még nem tudok reálisan gondolkodni, ezért kérem tapasztaltabbak segítségét, tanácsát.

Valamint még azt nem tudom, hogy ha ki van adva bérbe, mennyit kell utána fizetni az államnak adók meg miegymás jogcímen?


2015. jún. 18. 12:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Elvileg nem rossz ötlet, de feltétlen legálisan szabad csak kiadni, mert különben több oldalról is ráfizethetsz.


Ezen kivül igen meggondoladnó, hogy kinek adod ki, mert egyrészt eléggé tönkremehet a ház nem megfelelö lakók esetében, másrészt sok esetben nem tudod öket kitenni, ha gond van velük.


Emellett az sem mindegy, hogy hol van a ház, mert vidéki kisvárosban nem biztos, hogy ki lehet adni, nincs rá megfelelö kereslet.


Mindenképpen célszerü hivatalos helyen tanácsot kérni, hogy mi a biztonságos módja ennek, nem pedig az itteni válaszolók véleményére alapozni.

2015. jún. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszeru a valasz: 18 evesen, jovedelem nelkul nem vagy hitelkepes.
2015. jún. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A ház 20 millió Ft-ra van felértékelve. A vételár 10 millió Ft lenne. Így a 8 millió Ft-os hitel kb reális. A 2 milliót meg ki tudom fizetni.
2015. jún. 19. 10:30
 4/8 anonim ***** válasza:

"A ház 20 millió Ft-ra van felértékelve. A vételár 10 millió Ft lenne. "


Azert ahhoz a NAV-nak lenne egy-ket szava. :D

2015. jún. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szovegertes egyes, leulhetsz. Melyik reszet nem ertetted annak, hogy egyetemistakent, onallo jovedelem nelkul nem vagy hitelkepes?
2015. jún. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy kinek adnád ki, és a környéken mennyiért adják ki az ilyen 3 szobás ingatlanokat?


Én is fősulis voltam amikor az első házam vettem hitelre.


Persze ehhez kellenek olyan eszközök is, amik "hitelképessé" tesznek. Az az ingatlan jelenleg is ki van adva, de nem fedezné már a törlesztőt.(pláne hogy azóta az 2 és félszeresére nőtt időközben, míg az ingatlan ára, lefeleződött 10 év alatt.)


Te mennyire látsz előre 7 évre, hogy mi hogy fog változni és minden hónapban esz annyi bevételed, ami a törlesztőt kitermeli, amit honnan tudsz előre, hogyan változik?


Tapasztalatból azt mondom, vagy befektetésnek (most én is két ingatlannal bővítek) vagy szabad kapacitás bérbeadásnak jó lehet, de hitelre én nem vágnék bele, tekintve a fenteket és a múltbeli eseményeket.

2015. jún. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy mennyi adót kell fizetned attól is függ, hogy milyen költségelszámolási módot választasz.


ha 10%ost, akkor a bevétel 90%-a után kell 16%SZJA előleget fizetned. Ha 120.000-el számolsz, akkor negyedévente kell befizetned a 360.000 Ft bevétel után 51.840-et. Így tisztán maradna kb. 40 ezer forintod három hónapra a hiteltörlesztésen és adón felül.


Ha tételest, akkor attól függ mit vonsz le költségként. + mindkettőnél függ, hogy SZJa bevalláskor mit tudsz visszaigényelni mellette.

2015. jún. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Költségekről annyit, hogy mivel úgyis oda járok majd iskolába, ezért ha bejárnék, havi 10-12.000 Ft lenne, tömegközlekedéssel, és időm se lenne semmire. Ha kocsival járnék napi 2000 Ft. Így időm lenne, de pénz... Míg ha ezt bevállalnám, akkor lenne hol lakni, magyarán ha hétvégére hazamegyek, csak az kerülne pénzbe. Mivel a ház millió és egy emberé, így érthető, hogy mindenki szabadulna tőle, ezért ilyen nyomott az ára, valamint az állapota miatt. Mint ahol meghalnak és 10 évig senki nem nyúl semmihez. A kenyér az asztalon, tej a hűtőbe, edények a mosogatóba, szennyes a fürdőszobába. Senki nem kívánja ezeket eltakarítani. Én megcsinálnám, ha meglenne. Tudom, hogy ezt mindent elvitetni nem 200 Ft lenne, de pl lomtalanításkor ha kipakolnám a cuccokat, akkor nem lenne pénzbe. Az állapota képekkel dokumentálva, így a NAV nyugodtan megnézheti, lehet egy-két szava hozzá. Vannak olyan hitelek, amik fixek. Van ismerős, aki segít kiválasztani a megfelelőt. Csak mivel ő nem pénzügyi tanácsadó, ő se azt nem mondta, hogy csináld, se azt, hogy ne. Én 5 évig járnék az egyetemre, az 5 év alatt, ha csak a tömegközlekedést számolnám, 50 hónap, 600.000 Ft. Ha kocsival, akkor évi 150 nap, 750 nap, 1,5 millió Ft. Plusz egyéb költségek, a kocsi javíttatása, stb, kb 2 millió. Ha kollégium akkor 30.000 Ft/hó, ez is 1,5 millió. Ezt úgymondd megspórolom. Mert "ingyen" lakom. Jövedelem pedig azon ne múljon, meg tudom oldani, hogy előtte x hónappal bejelentem magam pl apámhoz vagy eljárok pár hónapig valahova, fix jövedelemmel, utána meg felmondok, és a bérleti díj meg lesz a "bevétel". Meg még az ösztöndíj, meg egy kis szülői támogatás. Nem baszogatást, meg leugatást kértem, hanem segítséget. Köszönöm mindenkinek, aki értelmesen, emberi módon tudott válaszolni.
2015. jún. 21. 12:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!