Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kirúghat a munkáltató?

Kirúghat a munkáltató?

Figyelt kérdés

2 hónappal ezelőtt behívtak dolgozni a helyi önkormányzathoz mert kiesett egy ember és ha nem találtak volna embert akkor felbomlott volna az a program amire felvették a lóvét.

Bementem, bár nem szívesen vállaltam el de jelenleg nem volt munkám. Első napomon mehettem árkot ásni, ezzel nincs is semmi baj mert ugye abba a programba vettek fel...azzal már annál jobban, hogy akin csizma volt azt elküldték adapterezni akin cipő az meg mehetett a vízzel teli patakba árkolni. Sikeresen megfáztam, amiből tüszős mandulagyulladás lett. Egy hetet betegen dolgoztam, hátha elmúlik de nem. Elmentem a háziorvosomhoz, mondta hogy pihenjek, írt gyógyszert de addigra annyira be volt dagadva a torkom hogy a gyógyszert sem tudtam lenyelni. még 2 napig szenvedtem amikor már levegőt is csak igen nehezen tudtam venni, bevitettem magam a sürgősségire ott mondták, hogy mandula körüli tályogom van. Abban a pillanatban felvágták a torkom és még egy hetet a kórházban kellett töltenem. Itt kezdődtek a problémák a munkáltatómmal. Egy olyan üzenetet hagyott az üzenetrögzítőn hogy ne számítsak fizetésre, meg kirúg mert nem tudja hogy hol vagyok, eközben a szomszédom 160nal tekert velem be a kórházba hogy meg ne fulladjak, mert 29 ember kaphat munkaruhát én nem de ugyan azt a munkát kell végeznem amit nekik. Kijöttem a kórházból, még kiírtak 3 hét táppénzre, ráírták a papíromra hogy csak könnyített munkát végezhetek, erre a munkáltató kirakott a "pusztába" szánát forgatni egyedül, egész nap rám se nézett senki. Egyik nap olyan rosszul lettem hogy még a torkom is bevérzett de sajna senkinek nem tudtam szólni így nagy nehezen elvonszoltam magam hazáig. Azóta is többször rosszul voltam a nagy melegben, de ezt a munkáltató nem veszi figyelembe, azt mondta vagy dolgozok vagy felmond nekem mert neki nem létszámnövelésre kell ember hanem munkára. A hőségriadóra tekintettel egy közösségi oldalon megosztottam egy cikket, mit kell betartania a munkáltatónak ilyen melegben. Kinyomtatta és azzal fenyegetőzik hogy ki fog rúgni és elintézi hogy ne vegyenek fel a környéken sehova se dolgozni. Megteheti ezt?



2015. júl. 6. 18:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Te meg mond meg neki, hogy ne fenyegetőzzön a kirúgással, mert ha ki akar rúgni akkor tegye szabályossá, és legyen valós oka annak. Azt is megmondhatod, hogy te is mehetsz és panaszt tehetsz mert semmibe veszi az orvos utasításait, és a hiányos munkaruha miatt (ami már eleve szabályellenes) lettél beteg.
2015. júl. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10%

közmunkán vagy vagy normális munkaszerződéssel próbaidőn?

mert szerintem, mindkét esetben indoklás nélkül lapátra tehet


amúgy én is kirúgnálak a francba, ha szó nélkül eltűnnél és nem jeleznéd, hogy beteg vagy.

2015. júl. 6. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Carragher_x ***** válasza:
Hát ha még próbaidőn vagy, akkor indoklás nélkül valóban kirúghat, más kérdés, hogy te meg akár már most feljelenthetnéd a munkavédelmi előírások súlyos megsértéséért.
2015. júl. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
kirúgnál? aznap amikor telefonált a munkáltatóm épp a torkomat vágták fel, mert már annyira durva volt h se beszélni de még csak levegőt is igen nehezen tudtam venni...nem kívánom senkinek se ezt a szitut, de ha te lettél volna ebben a helyzetben neked se az lett volna az első hogy egyből a munkáltatódat hívod hanem mész be kórházba nehogy megfulladj
2015. júl. 7. 13:27
 5/10 A kérdező kommentje:
amúgy közmunkán vagyok, mert épp nemvolt semmi munkám amikor szóltak hogy van ez a lehetőség de alig várom hogy lejárjon és mehessek vissza a régi munkahelyemre.
2015. júl. 7. 13:29
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez a közmunka csak arra, hogy a fityisz elmondhassa magáról, hogy jaj de jól sikerült feljavítani a munkaerő piaci statisztikákat. Kb. ennyire jó, másra nem. 50 ezer forintból a gázt sem tudod kifizetni, nem hogy normálisan élni. Inkább menj külföldre dolgozni. Ott ilyen munkákból is sokkal jobban kereshetsz
2015. júl. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Elmentem a háziorvosomhoz, mondta hogy pihenjek, írt gyógyszert de addigra annyira be volt dagadva a torkom hogy a gyógyszert sem tudtam lenyelni. még 2 napig szenvedtem amikor már levegőt is csak igen nehezen tudtam venni, bevitettem magam a sürgősségire ott mondták, hogy mandula körüli tályogom van."


"kirúgnál? aznap amikor telefonált a munkáltatóm épp a torkomat vágták fel"


ezek szerint 2 napig nem tudtál egy sms-t küldeni a főnöködnek?

2015. júl. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
Ezt az egyet tényleg elszúrtad, hogy küldtél sms-t se meg semmit. Szólni kellett volna, de a többi nem a te hibád, hanem a velejéig romlott magyar kormányé
2015. júl. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
aznap telefonált a főnököm amikor vittek be a kórházba, amint beértünk fél óra múlva már vágták is fel a torkomat...sms??? megmondta, hogy magánéleti gondokkal ne zaklassuk. Elmondok egy sztorit, miután kiengedtek a kórházból nem maradt szinte semmi pénzem se, elmentem hozzá, vittem a recepteket hátha besegít a gyógyszereim kiváltásában, de ahelyett h meghallgatott volna lehúzta a redőnyt és azt játszotta, hogy senki nincs otthon.
2015. júl. 22. 13:51
 10/10 anonim ***** válasza:
78%
ennyit a Fideszről! Milliomos adócsaló vállalkozók pártja, semmi közük az átlagemberek életéhez
2015. júl. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!