Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi kamatot kérjek a...

Mennyi kamatot kérjek a kölcsönért?

Figyelt kérdés
Jóbarátomat kisegítettem másfél millió ft kölcsönnel, amit néhány hónapon belül visszafizet. Nem akarok se többet, se kevesebbet visszakapni, mint amennyit a bankból kapnék nettó. Kamatot hozzátéve, kezelési díjat és adót levonva. Tudom, hogy erre nincs pontos válasz, de talán valaki tud javasolni egy minimumot és egy maximumot.

#kamat #kölcsön #személyes kölcsön
2015. júl. 9. 19:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
40%

hát a matek még nem megy

1,5m Ft éves 6%-os kamattal fél év után 45 ezer Ft a kamat, nem 100 ezer, nem tudom adót miért akarsz vonni, de 22% a kamatadó és az eho ebből, ha ezt bankban kapnád

2015. júl. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
48%

Kamatot? Pénzügyi vállalkozás.

Egyébként barátságban max. a pénzem utáni "lemaradt hasznot" kérném- illetve a barátom szó nélkül fel is ajánlaná. Volt már rá példa az életemben.

Nagyobb összeg esetén természetesen lepapírozva és abban állapodtunk meg, hogy NEM kérek kamatot, díjat, egyéb költséget- csupán annyit, mintha pl. ugyanabban a lekötésben maradt volna a pénzem.

(vagyis a kölcsönadással legalább ne veszítsem el azt a hasznot, amit anélkül kapnék a bankban)

Természetesen ha van az összegnek utalási, a megtakarítás megszüntetésének valamilyen banki költsége számomra amiatt, hogy ezt a pénzt fel kell törnöm/fel kell vennem stb.- azt is alapvető, hogy a barátom fizetné. Milliós összegeknél ez már érezhető tétel lehet.

Ennyi és nem több, így korrekt.

2015. júl. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Kösz, nagyon értékes válaszok. A matekban tényleg nem vagyok jó, szerencse, hogy itt névtelen lehetek... És én is az elmaradt haszonra gondoltam, nem nyerészkedésre, és ezt a barátom fel is ajánlotta kérés nélkül, csak tudni akartam, hogy mennyi a helyes összeg.
2015. júl. 11. 09:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!