Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Apám pénzt kért tőlem kölcsön....

Apám pénzt kért tőlem kölcsön. Tényleg csúnya dolog volt kamatot kérnem?

Figyelt kérdés

Normális esetben, családon belül nincs kamat.


Nekem volt 3 millióm az OTP-ben, kb. 6% kamatra lekötve. Kölcsönkért. Feltörtem a betét és odaadtam, mert csak fél évről volt szó. Két év múltán még mindig nem adta vissza, és kértem, hogy legalább azt a kamatot adja meg, amit az otp fizetett volna. Azaz nem hitelkamatot kértem. Közben megtudtam,hogy apám haverja 10 milliót adott kölcsön évi 10%-os kamatra. Apám és testvérem azt mondta, féreg vagyok, hogy kamatot kérek. És hogy a vállalkozást, amit tesómmal csinálnak, majd tesómra fogja íratni. (Csak mellesleg jegyzem meg,hogy engem egy fillérrel nem segített, mindent önerőből értem el, a kölcsönadott 3 milliót is évek alatt spóroltam össze a fizetésemből. Amit ő lenéz, mert csak sz@r alkalmazott vagyok, nem vállalkozó...)


Ti mit tettetek volna helyemben? Mit tennétek most?



2013. ápr. 29. 21:28
1 2
 1/16 anonim válasza:
2%
de esetleg eszedbe jutott, hogy Ő nevelt fel?
2013. ápr. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
41%
Erre a kérdésre idegenek nem tudnak válaszolni, mert nem ismerik a viszonyokat a családotokon belül. Az egy dolog, hogy nem segített, bár nem tudom mit jelent nálad a segítés. Hány éves korodig tartott el? Hány éves vagy?
2013. ápr. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
6%
Lesulne a képemrol a bőr, ha kamatot kérnék valamelyik csaladtagomtol....
2013. ápr. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Te is megtanultad a leckét: soha ne adj kölcsön senkinek. Ha megszorul valaki és segíteni akarsz, adj neki ajándékba, de kölcsönt soha, mert akkor vége a jó viszonynak.
2013. ápr. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
92%

Nem volt csúnya, pont hogy túl jó szíved van.


Családon belül többször adtunk már kölcsönt (oda is és vissza is), de soha nem volt kérdés, hogy

1) lepapírozzuk a dolgot (összeg, futamidő, tanuk);

2) mindig megegyezünk (előre!) a pénz árában (=kamat) is.


Persze mi sem hitelkamatot követelünk, de annyit igen, amennyit a bank adna érte.

Így működött, működik.

Nem volt soha sértődés belőle (egyik részről sem -> mi sem sértődtünk meg, amikor így kaptunk segítséget).


Tudja mindenki, hogy mi meló megkeresni ennyi pénzt.

Maximum akkor adnék kamat és minden egyéb nélkül kölcsönt, ha egyáltalán nem hiányozna az az összeg (soha, később sem).

2013. ápr. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
A vállalkozása 100 milliós, azt reméltem, hogy engem segít lakáshoz jutni. Legalább úgy,hogy azt a kevés kamatot, amitől elestem, megadja. Ami mégsem hitelkamat. Az ő vagyonához képest az enyém csak töredéke.Anyukám nevelt fel,apám anyagilag adott haza annyi pénzt, hogy ne éhezzünk, de mellette a saját vállalkozását építette. Szerettem volna,ha engem is segít az életkezdésben.(Azóta sem tette)
2013. ápr. 29. 21:39
 7/16 anonim válasza:
1%

Igaza volt apádnak, sőt én még a helyébe azt ismondanám neked, hogy fizesd meg a kamatait annak, amit a felnevelésedre etetésedre, tanittatásodra költött.


Gusztustalan pénzéhség az amit csináltál. Kölcsönadott pénzért sosem kértem kamatot senkitől, mikor tudtam adni.

2013. ápr. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

Itt mindenki annyira gazdag, hogy 3 millió (+ az évi kamat) meg se kottyan neki?


A kérdező nyilván NEM, ha évek alatt spórolta össze.


Akár családtag, akár nem... a pénz az pénz és nagyon tud hiányozni, ha nincs.


Nyilván a kérdezőnek nem kellett volna bárminemű konkrétum nélkül kölcsönadni,

DE nehogy már ő legyen a rosszfiú!

2013. ápr. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
15%
Bármennyire is szerettem volna, nem kértem volna családtagtól ezért kamatot. Persze azért elvárnám hogy adja vissza akár részletbe is ha arról van szó, mert azért mégis csak pénz és ott nincs család meg barátság főleg ha kölcsönről van szó.
2013. ápr. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
59%

5-ös és 8-as vagyok.


Hogy le lettem pontozva! :D


Azért mert nálunk a pénz érték és számít?


NEM egymáson akarunk meggazdagodni!


De azt se akarjuk, hogy csak azért mert az egyikünk segít a másikon, a segítő hátrányos helyzetbe kerüljön.

Pénzt veszítsen, és ezáltal az álmai újra messzebbre kerüljenek.


Remek összetartó család vagyunk, nagyon szeretjük egymást.

És pénzen még soha nem volt vita.

2013. ápr. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!