Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi az a szuperbruttósítás?

Mi az a szuperbruttósítás?

Figyelt kérdés
mi a lényege? és hogy éritnti ez a tgyást, gyedet?
2010. márc. 4. 11:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Gyerekek!

Gondolkodjatok már el egy kicsit. Egyszerű a logika és a magyarázat.

A járulék is a jövedelmed, csak azt eddig nem kaptad meg, hanem a munkáltatód fizette be.

Most egyszerűbb lenne, ha kapnál 27 %-kal többet, de abból adóznál, aztán fizethetnéd magadnak a kötelező állami biztosítást?

2010. máj. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Hát az utolsó válaszoló elég furcsán gondolkodik. Először nem is igen értettem, hogy mit akar ebből kihozni, talán még most sem értem a végére, de a döbbenetem megvolt. Én nem vagyok benne biztos, hogy ez így jól van. Sosem a számok zartak egy dologban, hanem inkább az elv. Tudod, mikor a biztonsági övet be kell kapcsolni különben megbüntetnek, de akkor is megbüntetnek, ha éppen lövöldöznek rád és menekülsz, azért nem kapcsolod be. Erre azt mondják, hát a törvény nem tesz kivételt. Pedig menekülés közben nem éppen azon járna az eszem, hogy a biztonsági övem be legyen kapcsolva. Nyakatekert mi?
2010. máj. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én vagyok az a bizonyos "utolsó válaszoló".

Szerintem egyértelmű a dolog.


Hogy a 27 %-os tb. járulékot a foglalkoztató fizeti be, egy technikai dolog.

Tegyük fel, hogy te nem 100000 Ft-ot keresel, hanem megkapod a 27 % járulékot is, viszont a cég nem fizeti a 27 %-ot.

A 127000 Ft-ból leadózol, utána befizeted a 27 % tb. járulékot magad után.

Ennyi.

Nem olyan bonyolult ez, csak neked esetleg szokatlan.

Nem is új dolog, ez már 22 évvel ezelőt is felmerült.

2010. máj. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!