Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért adnak a boltosok olyan...

Miért adnak a boltosok olyan nyugtát ahol elkérik a nevedet és a lakcímedet? (14/l)

Figyelt kérdés

Múltkor voltam az Europarki Kespapírban.

Boltos kérdezi:

-Nyugtát adhatok?

-Igen.

-Akkor kérem a nevét és a lakcímét.

*elmondtam,megkaptam a nyugtát amin rajta voltak ezek amiket "bediktáltam".*

De miért van ez? És ezután azt a nyugtát meg kellett volna tartani? Biztos hogy nem dobtam ki csak fogalmam sincs hol van. Talán azért kérte mert már többször vásároltam ott? Vagy miéért? :DDD

Nagyon nem értek az ilyenekhez ezért fordulok hozzátok..



2015. júl. 10. 08:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Számlát ksptál, nem nyugtát
2015. júl. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat, számlát*.

De miért? Mi szüksége van erre?

2015. júl. 10. 08:16
 3/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
50%
Mert a számlának névre kell szólnia. Magánszemélynek amúgy legfeljebb olyankor lehet szüksége számlára, ha valami olyat vesz, amire vonatkozik jótállás/garancia (papírboltban pl egy számológép). De kisebb értékű terméknél sokszor nyugta/blokk (amin nincs név) is elég hozzá.
2015. júl. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Á! Most már értem, köszönöm! :)

Csak azért volt elsőnek ez fura mert még nem hallottam ilyenről. :D

2015. júl. 10. 08:23
 5/9 anonim válasza:
50%
A nyugtával ellentétben a számlán fel van tüntetve az ÁFA (általános forgalmi adó) összege. Akinek cége van, bizonyos esetekben ezt az ÁFÁ-t visszaigényelheti az államtól, ehhez szükséges a neve és a lakcíme. Te nyugodtan kidobhatod a tied, neked nem ér többet, mint egy nyugta.
2015. júl. 10. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Megkérdezik: számlát kérsz? Akkor mondhatod, hogy köszönöm, elég a nyugta.

Van, aki elszámolja, és kell neki, beviszi a céghez, mert van ruhapénz vagy ilyesmi.

2015. júl. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Igen a számla valóban így működik, ahogy az előttem szólók elmondták :)


Viszont, én már találkoztam olyannal, hogy nyugtához is kértek nevet és címet. Ez a sparban volt, épp valami forgalom felmérés volt pár napig, hogy honnan jönnek legtöbben vásárolni az emberek.


Szóval ilyen is létezik :D

2015. júl. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
83%
Auchanban csak irányítószámot szoktak kérni, azt sem mindig. Statisztikához kellhet nekik (pl hogy mekkora körzetben érdemes az akciós újságot terjeszteni).
2015. júl. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Hű! Köszönöm a válaszokat!! :D

Utolsó válaszoló: Igen, pont ma voltunk az Auchanban és apukámtól akkor irányítószámot kérdeztek.

2015. júl. 11. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!