Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért félnek ettől a boltosok?...

Miért félnek ettől a boltosok? Szerintem teljesen legális. Év végén venni akartam egy terméket, cégnek. A számlának mindenkép mult év belinek kellett lennie. Fizetni azonban

Figyelt kérdés
az ünnepek miatt csak január 6-án tudtam átutalással. A cégek többsége nem ment ebbe bele. Mi ennek az oka?
2013. szept. 29. 18:13
1 2 3 4 5
 1/45 A kérdező kommentje:
(Ja és én ugy tudom ma már éphogy a kiszolgálás megtagadása volt a törvénytelen, ugy tudom ma már nincs joga egy boltosnak megtagadni a kiszolgálást)
2013. szept. 29. 18:16
 2/45 anonim ***** válasza:
100%
Az utólag fizetést viszont van joga megtagadni.
2013. szept. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod: ... egy terméket, cégnek.

Ezek szerint az eladó társasági formában működik, ez kettős könyvvitel, a szabály: ha a számla decemberi keltezésű, akkor még a dec. havi, vagy a IV.-ik n. évi ÁFA-bevallásba azt a bevételt be kell állítania, és az áfáját befizetnie függetlenül attól, hogy a számla ellenértékét dec. 31-ig megkapta-e vagy nem.

Márpedig ez esetben egy olyan bevétel áfá-ját kell a saját pénzéből kifizetnie az apeh felé, ami bevételt még meg sem kapott.

Csodálkozol, hogy nem mennek bele? A pénz nekik is pénz! Fizesd ki készpénzben a vásárláskor, és akkor nincs gond!

2013. szept. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
96%

"..ugy tudom ma már nincs joga egy boltosnak megtagadni a kiszolgálást"


Milyen világban élsz te?

Neked jogod volna azonnali fizetés nélkül az árúhoz, de az eladónak nincs joga ezt megtagadni?

2013. szept. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:

Értem. A gyakorlat az volt hogy találtam egy céget aki belement a többi meg elesett egy üzlettől. De gondolom volt nekik bőven eladásuk ezért nem számitott ez.


Én eddig azt hittem hogy csak a terméket tarthatja vissza fizetésig de a fizetés formáját nem szabhatja meg. De akko rrosszul tudtam. Mindenesetre készpénzt nem állt rendelkezésre, viszont a fizetés meg csak számla után volt lehetséges.


Azt a részét nem értem, hogy miféle bevallást kell csinálnia december 30.-án? Én azt hinném max. január elején történik meg a bevallás (ez valami havi szintű bevallás?) azon pedig ha nincs kifizetés s a számla sztornózásra kerül akkor nem szerepel ez a tétel. Persze lehet én tévedek, én csak kérdezek, s abból indultam ki hogy egy boltos örül ha vásárolnak tőle...

2013. szept. 29. 18:54
 6/45 A kérdező kommentje:
18:49 az árú átváteléről nem volt szó, azt hittem értelemszerű hogy csak fizetés után veszem át az árut.
2013. szept. 29. 18:55
 7/45 A kérdező kommentje:
( A vásárlás és az átvétel két külön dolog)
2013. szept. 29. 18:56
 8/45 anonim ***** válasza:
87%

azt írod: "... egy boltos örül, ha vásárolnak tőle"

Persze hogy örül. Vásárlás = megveszi = kifizeti = elviszi az árut.

De hogy elviszi az árut, aztán majd ki tudja, hogy az átutalás valójában mikor érkezik meg?

Szóval máskor a két ünnep között már csak készpénzzel indulj vásárolni, akkor nem kerülsz ilyen helyzetbe!

2013. szept. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
100%

Te nagyon nem vagy tisztába ezekkel a dolgokkal.

A kommentjeid alapján kellett volna neked egy számla, ami decemberi teljesítésű, de januárban fizettél volna és az árut is akkor hoztad volna el.

A számla kiállítása vagy a teljesítéskor, vagy ésszerű határidőn belül (NAV értelmezésben 15 napon belül) kötelező.

A teljesítés a termék átadása (a vevőnek, vagy a futárnak).

Teljesítés előtt előleg számlát, díjbekérőt állíthatnak ki.

Amit te akartál, a boltosok szemében ÁFA csalás kísérletének tűnhet.

Egy NAVos ellenőrzésnél egy közepesen rutinos ellenőr igencsak megforgatná a boltos az ilyen számlák miatt. Ráadásul 1 ilyen számla miatt jóval mélyrehatóbb ellenőrzést csinálnának nála.

"ha nincs kifizetés s a számla sztornózásra kerül akkor nem szerepel ez a tétel"

Ez meg egyáltalán nem így van. Számlát nem sztornózhatsz azért, mert nem fizették ki.

Mellesleg a bankok az ünnepek között is dolgoztak, valamint január 2-től, ha annyira kellett az a decemberi teljesítésű számla, akkor tudtál volna utalni még decemberben és nem kellett volna csalni a számlával.

2013. szept. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:

azt írod: "... egy boltos örül, ha vásárolnak tőle"

Persze hogy örül. Vásárlás = megveszi = kifizeti = elviszi az árut.

De hogy elviszi az árut, aztán majd ki tudja, hogy az átutalás valójában mikor érkezik meg?

Szóval máskor a két ünnep között már csak készpénzzel indulj vásárolni, akkor nem kerülsz ilyen helyzetbe!


A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.

# 8/9 ma 19:28 Privát üzenet Hasznos számodra ez a válasz?



Te nagyon nem vagy tisztába ezekkel a dolgokkal.

A kommentjeid alapján kellett volna neked egy számla, ami decemberi teljesítésű, de januárban fizettél volna és az árut is akkor hoztad volna el.

A számla kiállítása vagy a teljesítéskor, vagy ésszerű határidőn belül (NAV értelmezésben 15 napon belül) kötelező.

A teljesítés a termék átadása (a vevőnek, vagy a futárnak).

Teljesítés előtt előleg számlát, díjbekérőt állíthatnak ki.

Amit te akartál, a boltosok szemében ÁFA csalás kísérletének tűnhet.

Egy NAVos ellenőrzésnél egy közepesen rutinos ellenőr igencsak megforgatná a boltos az ilyen számlák miatt. Ráadásul 1 ilyen számla miatt jóval mélyrehatóbb ellenőrzést csinálnának nála.

"ha nincs kifizetés s a számla sztornózásra kerül akkor nem szerepel ez a tétel"

Ez meg egyáltalán nem így van. Számlát nem sztornózhatsz azért, mert nem fizették ki.

Mellesleg a bankok az ünnepek között is dolgoztak, valamint január 2-től, ha annyira kellett az a decemberi teljesítésű számla, akkor tudtál volna utalni még decemberben és nem kellett volna csalni a számlával.



19:28 leirom ujra: arról volt szó hogy az árú átvátele a kiegyenlités után történik s ebbe nem mentek bele.

Utolsó neked meg leirom ujra: dec 30 és jan 6 között 8 nap van ami bőven belefér a 15 napos határidőbe. Szóval a NAVos példád bővebb magyarázatra szorul.


Szóval itt semmiféle számlacsalásról nincs szó mindössze egy számla 15 napos határidőn belüli kifizetéséről. A válaszaitokból itélve a boltosok képzetlensége lehetett az ok, akik ugyanugy mint itt, csalásnak hittek egy normál határidős kifizetést...


Viszont találtam egy boltot ahol a tulajdonos mentes volt a dilettanizmustól s a vásárlás az általános gyakorlatnak megfelelően végbement.


Sajnos ez az eset inkább az ország helyzetét mutatta ahol képzettség nélkül. a számlakiegyenlités és határidők alapvető fogalmaibal tisztába nem levő emberek vezetnek boltokat, s csalásnak néznek normál ügymeneteket.

2013. szept. 29. 19:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!