Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a legjobb befektetés...

Mi a legjobb befektetés manapság? Kötvény, lakás? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
2015. júl. 12. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:
lakás.
2015. júl. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hosszú távon lakás. Ki lehet adni, bevételed is van belőle. Ha jó helyen van, idővel nőni fog az értéke.

Kötvény arra jó, hogy ne legyen "szabadon" a pénzed és még hoz is valamit.

Egyébként meg ékszer, arany, drágakövek. Annak nem csökken úgy az értéke, mint a pénznek.

2015. júl. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én a kötvényekhez nem értek, de lakást több ismerősöm is vett mostanában, és nem azért, hogy benne lakjon.

Kifejezetten kiadás volt a célja. És egyből ki is tudta adni. Pedig ez nem Pest. De egyetemváros.

Kis lakásra mindig van kereslet.


Persze az is kérdés, neked mennyi pénzed van. Ha még utazgatsz, külföldre jársz, esetleg pár évig a szülőkkel élsz, akkor akár hitelt is vehetsz fel, persze csak rövid futamidőre, nagyobb önerővel. Ez akkor jó, szintén van ilyen ismerősöm... ha a kiadásért kapott pénz fedezi a törlesztőt. Igaz, így bevétleed, mármint nyereséged

nincs, de pár év után lesz egy tehermentes ingatlanod.


Millióknál én az ékszereket nem javaslom, szerintem olyan, mint a kocsi, ha a boltból kihoztad, egyből csökkent az értéke. Én legalábbis magánemberként nem szívesen veszek használt ékszert. Volt már, hogy szétnéztem zacikban, de sosem vettem meg semmit. Minden aranyam boltban van. Meg most vegyen 5 millióért gyűrűt? Ha később szüksége van a pénzre, azt nem könnyű újra pénzzé tenni. A befektetési arany pár éve még tuti üzlet volt, de aztán... kockázatos. Ey lakás ára nem fog a felére csökkenni. Az aranynál sose lehet tudni.

2015. júl. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3: Az ékszer ára nem csökken úgy, mint egy autóé.

Főleg, ha nem is használják. Vagy egy drágakő, ami ékszerbe sincs foglalva.

A lakás értéke is csökkenhet. (Bár én is ezt javasoltam elsősorban.)

De 2 éve kevesebbért vettem egy kétszer akkora lakást, mint amit 6 éve vettem. Szóval, de, csökkenhet az ingatlan értéke is nagymértékben. Állítólag most már felfelé mennek az árak.

2015. júl. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagy általánosságban kapsz válaszokat,egyénre szabottabb válaszért több személyes adatot tudni kéne, pl. hány éves vagy, milyen távban gondolkodol, milyen nagyságrendű összeggel rendelkezel, egyáltalán forintban vagy euróban van,stb (persze, ezek nem feltétlenül publikusak). Érdemes több dologban gondolkozni, ha van annyi pénz, pl. lakás, hosszútávú megtakarítás akár euróban lakáskassza.
2015. júl. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!