Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi lenne a legjobb megoldás?

Mi lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés
Örököltem egy jelentősebb összeget. Mibe fektethetném be? Ingatlanba gondoltam, de a család ellenzi. Ti mit tennétek?

2015. jan. 22. 11:23
 1/7 anonim ***** válasza:

kérdés h mennyire jelentős az összeg ....


am meg gondolom mert akarnak belőle ők is azért nem akarják h befektesd !

2015. jan. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
5 millió Ft
2015. jan. 22. 11:26
 3/7 anonim ***** válasza:
Ingatlan, vagy arany. Az ingatlannal viszont foglalkozni kell, hogy ne romoljon le az állaga. Vagy kiadni albérletbe, de akkor is nagyon észnél kell lenni.
2015. jan. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Ha minden tulajdonod tehermentes, van saját lakásod, jól keresel, akkor elgondolkodni a vállalkozáson. De csak akkor, ha lenne ötlet, pénzügyben jártasság (vagy olyan ember, aki megbízható és felvennéd), és még egy olyan ember akinek sikeres vállalkozása, vállalkozásai vannak.

Az ingatlan kevésbé rizikós, de ha albérletbe kiadod, akkor ahogy előttem írták óvatosnak kell lenni, mert ez is lehet veszteséges üzlet.

Semmiképp se osztogasd el, ha a család úgy akarná, azért ez csak egyben nagy összeg, szétdarabolni nincs értelme.

2015. jan. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 lcps ***** válasza:

A befektetesnek csak az egyiktenyezoe a penz.

Gondold vegig, mihez ertesz, milyen problema merul fel a kornyezetedben?

Ezekre ha tudod a valaszt, akkor tudod mire forditsd a penzed.

Minden kulso tanacs vagy javaslat, szemelyi erdekeket kepvisel.

2015. jan. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez az 5 millió tökéletes arra, hogy biztonságban érezd magad és kéznél legyen, tehát én nem fektetném be a szó szűkebb értelmében.


Szerintem 3 millió likvid vésztartaléknak bankbetétben (ha elveszted az állásod, akár 2 évig is kereshetsz megfelelőt), 2 millió meg az időközönként felmerülő nagyobb kiadásokra (elromlik a mosógép, úgy döntötök, hogy elmentek nyaralni valami jó helyre stb.), szintén bankbetétben.


A Bankmonitort vagy a Profitline-t kell figyelni, hogy mikor hol van a legjobb lehetőség.


TBSZ-számla megfontolandó, mert ha nem kell hozzányúlni, akkor úgy egy idő után kedvezőbb az adózás.

2015. jan. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Örülök a válaszoknak! A pénz egyelőre tartaléknak marad, aztán később kiderül, mi lesz.
2015. jan. 23. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!