Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Erkölcsileg mennyire elítélend...

Erkölcsileg mennyire elítélendő, ha valaki kihasználja a buta embereket?

Figyelt kérdés

Üdv! Nyilván elítélendő, és a kérdés is csak elméleti. De azon gondolkodtam, hogy mekkora bűn az ha valaki pénzt csal ki a buta emberekből. Például: A wall street farkasa c. filmben (igaz történet, Jordan Belfort 110 millió dollárt csalt ki emberekből) a főszereplő telefonon (!) ad el több ezer dollár értékben részvényeket anélkül, hogy személyesen találkoznának, vagy az ügyfél legalább utánanézne a brókercégnek. Vagy amikor küldenek e-mailt, hogy "nyert valamit de utaljon xy forintot" stb. és sokan bedőlnek ennek és fizetnek, ezeregy példa van erre.

Most komolyan szinte már alsó tagozatban elmondják, hogy a pin kódunkat senkinek ne mondjuk meg, a bankszámlaszámunkat se stb. de ha csak egy picit is gondolkodik az ember, ha részvényekbe akarok fektetni, akkor keresek egy megbízható céget, egy brókert és leülök vele beszélni (mit vegyek, mikor, hogy, mi a menete, stb.) ha kell kikérem egy hozzáértő (pl pénzügyi tanácsadó) véleményét, ezután lehet, hogy befektetek valamennyi pénzt. Ehhez képest mit csináltak több ezer dollárt fizettek valakinek akit sosem láttak, valami olyanért amihez nem értenek, mindezt 2 perc telefonbeszélgetés után. Az ilyen buta, meggondolatlan embereket mennyire elítélendő átverni?



2015. júl. 14. 21:47
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

Ezek után akkor mi a helyzet a sok lakáshiteles emberrel?

20 évre függ tőle az életük, és aláírták 10 perces megbeszélés után, és jön a kifogás, hogy az apróbetű...

2015. júl. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Na ez meg a másik, amikor úgy vesznek fel hitelt, adnak-vesznek valamit, és nem olvassák végig figyelmesen a szerződést, mert jaj túl hosszú, a lényeget elmondták stb. aztán utólag néznek, ha valami probléma van.
2015. júl. 14. 22:02
 3/10 anonim ***** válasza:
72%

" Az ilyen buta, meggondolatlan embereket mennyire elítélendő átverni?"


Pontosan annyira mint egy gyenge, vedekezesre keptelen embert megverni.

2015. júl. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3# Ez szerintem nem feltétlenül igaz. Ha valaki nem ért ezekhez a dolgokhoz bármikor megkérdezhet egy hozzáértőhőt (szerződésnél egy jogászt), befektetésnél egy tanácsadót stb. de senki nem kényszeríti arra, hogy telefonos beszélgetés után milliókat fizessen valamiért amiről fogalma sincs. Persze nem szép dolog átverni az embereket, de aki ennyire meg sem próbál okosan cselekedni, az mire számít?
2015. júl. 14. 22:24
 5/10 anonim ***** válasza:
62%

A butaság-okosság relatív. Például szerintem ez a kérdés elég nagy butaság. Ahogy az előttem lévő írta, akkor nem bűn megverni a gyenge embereket? Pénzt lopni nem bűn ha gazdag embertől lopják?


J. Belfort története nem pont úgy volt mint a filmben. Kb. annyi benne az igazság mint a Terminátorban.

2015. júl. 15. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%

#3-nak teljes mértékben igaza van.

Igen, neked egyértelmű, hogy utánanézel, és vaktában nem kötsz üzletet, de egy "szellemileg védekezésre képtelen" embernek ez nem egyértelmű.

Én még elítélendőbbnek tartom, mint ha egy normális észjárásút vernének át, mivel neki gyakorlatilag a feltétlen jóindulatát használják ezzel ki.

Ennél már csak az undorítóbb, amikor reményvesztett halálos betegeknek adnak el kamugyógyszereket óriási pénzekért.


Persze, akik pénzügyi területen otthonosan mozognak, azokat így nem könnyű átverni. Múltkor egy MLM-be akartak beszervezni, aztán szóhoz nem tudtak jutni, amikor én gyakorlatilag minden mondatukban találtam valami sumákságot.

De más neivabb és tájékozatlanabb. HA te részvényt akarsz venni, neked egyértelmű, hogy egy bróker vagy pénzügyi tanácsadó véleményét kikéred, de aki nem mozog otthonosan ezen a téren (nem kell, hogy buta legyen) nem fog brókerhez fordulni, mert nem is tudja, hogy lehet.

2015. júl. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
21%
Nem elítélendő sőt... Ebben az országban van a világon a legtöbb buta ember, erre kell és lehet építeni üzleti alapon. Akit csak lehet becsapni, lehúzni. A 10 millió birka országa.
2015. júl. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én nem azt mondom, hogy verjünk át mindenkit, sőt. Csupán nem értem, hogyan a mai világban, ahol pár kattintással, gyakorlatilag mindenről információkat szerezhetünk, hogy tudnak átverni embereket. Pár éve volt egy ilyen hír a tv-be, hogy emberek csináltak egy kamu alapítványt, és parkolókban, zebránál szólítottak le járókelőket, hogy "gyerekeknek, állatmenhelynek stb-nek gyűjtenek, bármilyen kis összeg elég", természetesen nem jó helyre került a pénz, hanem amikor összejött pár millió akkor szépen leléptek. Na most ha jótékonykodni akarok akkor keresek egy normális alapítványt és utánanézek mi a menete ennek, de nem egy parkolóban álló nőnek adok xy forintot csak mert van nála egy mappa meg valami papírt lobogtat. Elismerem, hogy nagyon nehéz sőt talán lehetetlen minden területen jártasnak lenni, de utánanézni valaminek nem kerül semmibe és nem szégyen. A wall street farkasa pedig biztos, hogy nem pont úgy történt, de az az ember kicsalt 110 millió dollárt ez pedig nem véletlen.
2015. júl. 16. 20:31
 9/10 anonim ***** válasza:
69%

Kedves kérdező!

Te tudsz megbízható céget, vagy brókert? Ilyen nincsen!

Te még hiszel a pénzügyi tanácsadókról szóló mesékben? Közönséges nevükön a saját portékájukat áruló kuruzslók!


Talán néhányan hallottatok a BOTANOO-ról, megjelenésük után 3 fórumról kitiltottak, mikor lemertem írni, hogy átverés és figyelmeztettem is erre mindenkit!

A gyíkról még a második a reggemet is törölték, mikor kiírtam, hogy emiatt kaptam kitiltást, követelték bizonyítsam be, vagy BAN! Kaptam is a BAN-t :)

2015. júl. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A tőzsde csak egy példa, én nem tőzsdézek csupán leírtam, hogy hogyan kezdenék neki. Rengeteg példa van átverésekre; pár éve volt, hogy valaki egy benzinkúton (!) egy ismeretlen embertől vásárolt egy ipad-et, de annyi esze nem volt, hogy ott helyben kibontsa, majd mikor otthon felbontotta egy tükröt talált a tablet helyett. Vagy amikor ál e-mail-t küldenek általában bankoktól, amiben találnak egy linket ami egy nagyon hasonló oldalra viszi fel az embert ahol valami miatt kérik a bankszámlát és a pin kódot, pedig a bank sosem kér ilyet e-mailben. Szóval nagyon sok eset van ahol buta, meggondolatlan embereket vernek át.
2015. júl. 28. 02:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!