Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pénzügyes szemmel megérné-e...

Pénzügyes szemmel megérné-e ilyenre pénzt kiadni?

Figyelt kérdés

Eddig próbáltam mindig józanul gondolkodva pénzt kiadni. Ami azonnal teljesítendő: alapvető szükségletek, egészségügyi kiadások. A "nem életbevágó, de kéne" típusú szükségleteket csúsztatni szoktuk és tartalékot képzünk rá.


Van egy tartalékalap, ahová minden hónapban meghatározott összeget húzunk át. Elvileg ez az alábbi célokra (mondhatni vis maior keret) van félretéve:

- későbbi hitelelőtörlesztés

- váratlan, de halaszthatatlan kiadás (pl. keresetkiesés, nagyobb eü kiadás, stb.)


Most azzal akadtam meg, hogy nem tudom eldönteni, hogy az alábbi célra hozzányúljak-e a megtakarításhoz, vagy sem:

Adott egy három fős, két felnőtt, egy gyerek háztartás. Ebből egy felnőtt bármilyen hőmérsékleten elvan, a másik felnőtt és a kisgyerek viszont jegesmedve, ergo 25 fokig van hitelesítve, afölött ingerlékenység, alvászavar, rossz közérzet jelentkezik. Alváshoz max 20 fok, afölött mintha nem is aludtunk volna.


A légkondi, amit a lakással együtt vettünk, kevés a lakás légköbméterére, a gyerek szobájába nem is igazán jut. A rendszer bővítése kb. a megtakarítás 1/6-át vinné el. Szeptemberben tandíjra hasonló összeg kimegy ismét, akkor a jelenlegi összeg újabb 1/6-dal csökken.


A kérdés, hogy ilyen esetben ti hozzányúlnátok a megtakarításhoz? Ugye pénzügyi értelemben nem befektetés, de szubjektíven szükséglet. Főleg a hosszútávú időjárás előrejelzést elnézve...


2015. júl. 17. 13:40
 1/9 A kérdező kommentje:

A tandíjat azért ebből fedezzük, mert azt befektetésnek sorolom be.

Napi megélhetési gondjaink nincsenek, de feleslegesen pénzt kiadni se szeretnénk, ezért a dilemma.

2015. júl. 17. 13:42
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálam nem kérdés, hogy ha rosszul érzik magukat a családtagjaim a hőségtől, és van elég pénzem, akkor megoldom a normális klimatizálást. A pénz van értünk, nem mi a pénzért.
2015. júl. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezért vana pénz, nálma is muszáj volt klímát beépíttettni, mert nem lehet egyszerűen ebbena hőségben aludni, egy emberi 24-25 fokon tartja a szobát, ami pont elég. Megmarad a pénzetek 4/6-a így is, ami még hozzányúlás előtt feltételezem olyan 800 ezer és 1,2 millió között mozog. Ebből bőségesen marad annyi, hogy vészhelyzet esetén is van mihez nyúlni.
2015. júl. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szereltesd be a klímát. Én mobilklímával tökölök, de mindjárt összevágom fejszével, és kivágom az ablakon, met állandóan felkúrja az agyamat.
2015. júl. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Abszolút egyetértek mindkét válaszolóval, részemről sem lenne kérdés, mivel tény hogy nem a klasszikus befektetés, de a saját otthonában az ember elég rosszul viseli a diszkomfortot, főleg ha az a hőmérsékletet illeti.

Ez közvetve kihat a teljesítőképességre, idegrendszerre...stb

2015. júl. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, igazatok lehet. Főleg az utolsó válaszoló, amit írt.

Épp vizsgára készülök, de a szokásos kapacitásom nagyjából felével, szenvedek is az anyaggal emiatt.

A gyerek meg hisztis, látom rajta, hogy hiába stimmel az alvása órára, nem piheni igazán ki magát.


Sőt, ma a párom is panaszkodott rá, hogy indokolatlanul fáradnak érzi magát napok óta - gondolom az időjárás miatt.

2015. júl. 17. 23:11
 7/9 anonim ***** válasza:
Én még klíma mellett is indokolatlanul nyomott és nyűgös vagyok. Ha megtehetitek, akkor szereltessetek be klímát!
2015. júl. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ti és a termosztát (24.5 fok) meggyőztetek. Hívok klímást, kerül, amibe kerül, lesz még egy klíma, mert ilyen melegben egyszerűen nem tudom kipihenni magam.
2015. júl. 17. 23:57
 9/9 A kérdező kommentje:
Ha esetleg ért valaki a klímákhoz műszaki szempontból, hálás lennék, ha privátban kérdezhetnék valamit tőle :)
2015. júl. 17. 23:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!