Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 20. 000 Ft-ert ma vasarolt...

Stevy kérdése:

20. 000 Ft-ert ma vasarolt tenisz utom amely nem jott be nekem, vissza viheten holnap, es elallhatok ugy a vasarlastol, hogy vissza kapjam a veteli ar teljes reszet?

Figyelt kérdés
Az utovel egyszer jatszottam, kiprobaltam ma, se karc se semmi nincs rajta, ugyan abban az allapotban van mint ahogy megvasaroltam, a sportdirect.com nevu boltban vasaroltam szemelyesen. Vissza vihetem-e es vissza kaphatom a veteli arat? Egyetlen egy napig lenne nalam az uto, termeszetesen blokk, minden megvan hozza. Elore is koszonom a segitseget es a valaszokat!
2015. júl. 27. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha személyesen vásároltad akkor nem köteles a bolt visszavenni.


Elállási jog csak online vásárlás esetén illetne meg.

2015. júl. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor felejtsem el? Ott nem volt kiprobalhato az uto, az adatokbol pedig nem lehet tudni, hogy erzesre milyen az uto..
2015. júl. 27. 22:15
 3/7 No.01 válasza:
mindenképpen kedves legyél a boltossal, vigyorogjál rá, akkor talán könnyebben kötélnek áll, ha tényleg nem látszik rajta, hogy használva volt, és elmondod, hogy nem igazán jött be a cucc, szerintem illene visszavennie... bár nem kötelező neki... leggyakrabban, azt mondják, h visszaveszik, de akkor vásárold le ott az összeget, de hátha szerencséd lesz és visszaadják a lóvét....nincsen se 3 nap, se 8 nap....valóban, ahogy már írták is itt, kizárólag online vásárlás esetén van elállási jog, azt hiszem 14 nap....
2015. júl. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

14 nap az online vásárlástól való elállás határideje, ez így igaz.


Egyszer jártam úgy, hogy a Tesco-ban vettem egy komolyabb egeret számítógéphez, ugyan így személyesen ami nem vált be, másnap vissza vettem, minden kérdés nélkül vissza vették, pedig akkor ezek szerint nem lett volna kötelező nekik. Megéri megpróbálni, van rá esély, hogy vissza vegyék?

2015. júl. 27. 22:57
 5/7 anonim ***** válasza:
A Tesco nyíltan hirdeti, hogy vállalja, hogy a legtöbbb terméket visszaviheted hozzájuk, ha nem tetszik. Több ilyen üzlet is alkalmaz hasonló akciókat, de a törvény nem kötelez rá egy üzletet sem. Hogy a te ütődet visszaveszik e, az csupán a bolt hozzáállásán múlik, de nem kötelesek visszavenni.
2015. júl. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem állhatsz el a vásárlástól ha személyesen vetted.


Ha nem lett jó az ütő, akkor sem arra kellene törekedj, hogy visszakapd a pénzed, hanem arra, hogy kapj egy jó ütőt (mert ugye nem pénzre volt szükséged, hanem ütőre - azért vetted).


Esetleg kérhetsz cserét és ha rendesek a boltban akkor arra van esélyed, hogy megkapd.

2015. júl. 28. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Megpróbálni mindenképp érdemes - csupán tartsd észben és ennek megfelelően állj hozzá, hogy SEMMI sem KÖTELEZI a boltot a visszavételre. De ha vevőcentrikusak és fontos nekik a visszajáró vevő akkor könnyen lehet, hogy pl. levásárolhatod, ami elég korrekt ajánlat lenne.
2015. júl. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!