Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi történik ha nem veszem át...

Mi történik ha nem veszem át a kifizette, interneten rendelt csomagot?

Figyelt kérdés

Az interneten rendeltem hivatalos külföldi oldalról (nem személytől pl.ebay).A fizetésnél minden rendben volt, aztán megkaptam a visszaigazoló emailt amiben az egyik árú amit rendeltem nem volt meg (helyette egy ugyan olyan árban lévő más termék volt).Írtam nekik két emailt is, az elsőt a rendelés után pár perccel, abban érdeklődtem hogy a számla a hibás vagy a rendelést rosszul vették fel? A másodikban (ezt órákkal később küldtem) kértem hogy töröljék az egészet.

Választ még egyikre se kaptam.

A kérdésem az lenne ha nem veszem át az árút (ha jól tudom visszaküldik a feladónak) de akkor mikor a pénzt visszautalják akkor levonják belőle annak az árát ?

Mert nem akarom átvenni és még pluszba fizetni a visszaküldésért mikor nem is én hibáztam.


2015. júl. 29. 11:02
 1/7 A kérdező kommentje:
Vagy ha nem veszem át akkor vissza se kapom a pénzem ?
2015. júl. 29. 11:04
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel külföldről rendeltél nagyon fontos volna tudni, hogy miként fizettél.


Ha Paypallal fizettél akkor a paypal véd és visszakapod a pénzed. Ha nem paypallal fizettél akkor lehet inkább át kéne venni a cuccot, mert a végén se pénz se cucc...

2015. júl. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az online bankkártyás fizetést választottam.

Már én is fogok Paypal számlát nyitni eddig is mindenki tanácsolta.

Köszönöm a válaszod! :)

2015. júl. 29. 11:17
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Melyik ország?


Ha távol-kelet vagy kelet-európa (pl. szlovák webshop) akkor én erősen javaslom, hogy vedd át a rendelést és tanultál az esetből.

Ha nyugat-európa akkor pedig fognak válaszolni a leveledre és cselekdj a szerint.

Ha

2015. júl. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nyugat szerencsére(Anglia).

Én is azt remélem mert még 24 óra se telt el igazából mióta elküldtem az emailt.Csak eddig sose volt gond egy rendelésemmel se ezért ijedtem meg.

2015. júl. 29. 11:24
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A cég honlapjáról rendeletél, vagy valamilyen "gyűjtő oldalról"?


Angol LTD.-kel nem árt vigyázni e téren, mert elég könnyen kezelik az alapítást és a felelősséget. Első import próbavásárlásom is hasonló volt, azóta sem látom se a cuccot, se a terméket 10 éve. Igaz ugyanarról az oldalról meg szereztem számos jó tapasztalatot és üzleti partnerkapcsolatot is pl. tengerentúli cégekkel.

2015. júl. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, a cég honlapjáról, vagyis a márka amerikai és ott van a főoldala, de itt Európában is képviselteti magát (Anglia, Franciaország).

Sajnálom a rossz tapasztalatod, de jó hogy mondtad nem is tudtam hogy ott ilyen könnyen veszik ezt, mert én mindig Angliából rendelek, hogy elkerüljem a vám eljárást (nekem azzal van negatív tapasztalatom)

Köszönöm a válaszod! :)

2015. júl. 29. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!