Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért ódzkodik az eladó, ha...

Miért ódzkodik az eladó, ha mindketten jól járnánk?

Figyelt kérdés

Házat szeretnénk venni, már meg is van a kiszemelt, és pont annyi hitelt tudnánk felvenni, amennyiért adja. Ügyintézőnk azt javasolta - mivel önerő híján vagyunk, és az szükséges a hitelhez - hogy egy bizalmi szerződésben írjuk le egyességklnt, hogy a vételár 20%- át (ami persze ebben a szerződésben magasabb lenne, hogy a kívánt összeget megkapjuk) átadtuk előlegként, így gond nélkül megkapnánk a hitelösszeget, amiért megvennénk a házat.

Pl. 8millióért adja a házat, ennyit max fel is tudnánk venni, de a megegyezés 10milliós eladásról szólna, és 2 millió előlegről, így a 8 milliót biztosan megkapnánk, és megtörténhetne a hivatalos adás-vétel, így mindketten jól járnánk.

Ám sajnos az eladó attól tart, hogy így több adót kellene fizetnie az eladás után. De tulajdonképpen maga az adás-vétel a "fennmaradó" 8millióról szólna, és ez lenne a hivatalos szerződés!

Miképpen beszélhetnénk rá mégis erre a formulára?


2015. aug. 3. 18:04
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
80%

Én így vettem a házam, és az eladó simán belement. POntosan 2 millió volt nálam is a különbözet, csak a két vételár nem annyi, mint nálad.

Én nem tudom, milyen adót kell fizetnie az eladónak, és annak milyen mértéke van. Mindig is kellett fizetnie? Én már 5 éve vettem a házat, akkor is volt ilyen?

Egyébként azért nem akar belemenni, mert ez csalás, okirathamisítás, rászállhat a NAV, ha kiderül, ha ilyenbe keveredik, nem kaphat erkölcsi bizonyítványt, amit ma már sok munkahely feltételként szab meg a munkavégzéshez.

Azért ez elég komoly indok.

2015. aug. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
81%
Amikor én árultam a házamat, hasonló ötlettel állt elő a vevő, mint amit te írsz. Nálunk 3 millióval lett volna több papíron az ingatlan mint amennyiért eladtuk. Ahogy te írod. 7 millióért adtam el, de 10 millió lett az adásvételire írva, mert a bank ragaszkodott az eredeti árhoz (ami ugye a vevő bemondása, és értékelése szerint 10 millió) Én nem mentem bele, mert bizony nekem nem a 7 millióval hanem a 10 millióval kellett volna elszámolnom és adóznom. Mondjuk nálunk a vevő azért ragaszkodott ehhez, mert ő is eladott egy ingatlant aminek az értékéért kellett volna venni egy másikat, vagy keményen adózik. De a pénzének jelentős részét eltapsolta, így hitelhez fordult.
2015. aug. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
86%
Tehát lenne egy hivatalos szerződés meg egy kamu szerződés? És az a kérdés, hogy miért nem ír nektek alá az eladó egy olyan szerződést, amin ő átvett 2 millió előleget kápéban? Ez most komoly? Figyelj, kérdező! Te nekem aláírnál egy papírt, hogy átvettél tőlem 2m készpénzt, ha közben nem adtam azt át? Igen? Akkor hülye vagy, a te eladód meg egyszerűen nem hülye. Ezért ódzkodik...
2015. aug. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
79%

vagyis, adózzon 10 milla után illetve, ha ti mégse kaptok hitelt, akkor adja vissza zt az előleget, amit át sem vett?


az eladótok nem hülye +1 pont neki

az ügyintéző meg csalásra akar titeket rávenni

2015. aug. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
85%

Szóval 8 millió helyett valljon be 10 milliót. :D

Ha kifizeted a neki az adót, akkor bele fog menni.

2015. aug. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
85%

Mert nem akar olyan előleget aláírni amit meg sem kap :D

Ez olyasmi mintha eladnád az autódat, aláírnátok az adásvételit, de nem kapsz pénzt érte.

Másrészt több adót kell utána fizetni, a nav is jobban rászállhat.

2015. aug. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező ismered a készpénzfelvételes csalást?


Valaki megkér írd alá neki, hogy ő kölcsönadott neked 1-2 millió Ft-ot mindez, hogy ne keljen ajándékozási adót fizetned, meg persze neki magas a kp. felvételi díja a bankjánál, ezért kell a te számládról felvenni a manit stb...

Banki átutalással át is küldi neked, te felveszed és ő a készpénzfelvételi díjon felül megfejeli neked 10 000Ft-al, de mivel te tettél "szívességet" szépen odaadod neki és opsz van 1-2m Ft hitel a nyakadon :)


A te történetednek is ilyen szaga van! Igaz te nem az áldozat szerepét játszod, hanem a szélhámosét.

Szerinted a ház eladónak miért éri meg:

-több adót fizetni=optimális eset!!!

-kockáztatnia 2m Ft-ot egy szélhámos miatt

-adósságba vernie magát érted


Előleget adsz lepapírozzátok, hogy átvette, persze csak kizárólag papíron. Másnap gondolsz 1et és kiküldesz neki egy fizetési felhívást az előleg visszatérítésére, ha fizet nyert a szélhámos kretén! Nem fizet, akkor pénzbehajtóknak eladod 1m-ért ők kivernek belőle 1,5-2,5m között és nyertél 1millát.


A ház eladó nem kretén, nem balek, így nemet mond. Nálam próbálkoznál nem úsznád meg "lelki" sérülés nélkül :)

2015. aug. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
76%
Ez a kérdés komoly? Élből bárki rávágja, hogy szélhámos vagy, még akkor is, ha ez esetleg nem igaz. Az eladónak ebből semmi előnye nem származik, hátránya annál inkább. Még szép, hogy nem megy bele, a valós szándékodtól függetlenül!
2015. aug. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
83%

Te nem is akarsz házat venni, hanem így akarsz 2 milkát keresni!

Irja alá a papírt, hogy átvett 2 milliót?! Ennyivel többről adózzon? Én csak dicsérni tudom az eladót, nagyon megfontolt ember, te meg egy szélhámos!


Jól jár az eladó? Igen? Akkor írjatok papírt 2 millió forint FOGLALÓRÓL! Már nem lennél olyan vidám, mi?

2015. aug. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
83%
Minek akar az sajatot aki azt a minimalis 20-30% önerőt se tudja összekaparni? "Tök jó" hogy az ilyen szélhámosok miatt majd előbb-utobb még jobban szigorítanak és a becsületes embereknek lesz majd még nehezebb a helyzetük.
2015. aug. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!