Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vettem egy robogót a tegnapi...

Vettem egy robogót a tegnapi nap, kipróbáltam ott, minden jól működött. Hazahoztuk utánfutón, inditanánk be és nem indul. Mi a teendő, ilyenkor köteles visszavenni 3napig az eladó nem?

Figyelt kérdés

A tegnapi nap vettem egy Peugeot jetforce tsdi-t (50cm3).

120 kmre elmentünk érte, megnézni. Ott teljesen jól működött, semmi baja sem volt. Megvedtük, hazahoztuk, levettük az utánfutóról, beakartuk indítani. Elsőnek beindult, de alapjáraton cikázott 1-2 ezres fordulatszám között. Majd gondolt eggyet, és leált. Azóta két aksit is lemerítettem vele, de nem akar beindulni. Ilyenkor az eladó köteles visszavenni ? Vagy mi a teendő ? Halom pénzbe került.



2015. aug. 3. 07:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%

"Mi a teendő, ilyenkor köteles visszavenni 3napig az eladó nem?"


Nem.


Megnezted, kiprobaltad, megvetted, ez egy hasznalt jarmu, az elado nem vallalhat erte garanciat.

2015. aug. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Ott hidegen indítottad be?

Nem kapott valami ütést szállítás közben, nem rázkódott szét valami, nem csúszott ki valami vezeték?


Magánszemély esetén nincs 3 napos visszavétel sajnos...

Meg gondolom tanúja van az eladónak, hogy működőképes.

2015. aug. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, ott egyből indult többször is. Nemhiszem, hogy szétrázodott, jól le volt kötve. Nem ütődött meg. Nem tudom mi lehet. Felhivtuk, hát azt mondta, hogy vissza adj a pénzt, ha ma elvisszük.
2015. aug. 3. 09:42
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Ha ilyen könnyen beleegyezett a pénz visszaadásába akkor tuti valami simli volt a dologban, élj a lehetőséggel és vigyétek vissza. Így is bukó a 2x-i utazás, de még mindig jobb, mint egy selejtes robogó.
2015. aug. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Az is lehet, hogy egyszerűen csak tisztességes volt.
2015. aug. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

Abban semmi tisztességes nincs, hogyha én BIZTOSAN TUDOM, hogy tökéletes állapotú a gép amit eladok, hogyha a vevő ki tudja mit csinált vele egy napig aztán visszahozza én meg visszaveszem.


Itt 100%, hogy simlis volt az eladó és tudta, hogy xar a gép (pl. olyan kopott a henger, hogy hidegen már nem is indul csak pl. hidegindítóval), megmekkelte, hogy menjen addig amíg kipróbálják aztán otthon már sansztalan...

2015. aug. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

De ha tudta hogy rossz és úgy adta el, akkor most nem venné vissza. Azt mondaná hogy kipróbálták, jó volt, hagyják őt békén.


Nincs logika abban hogy valaki szándékosan elad egy rossz terméket és aztán meg készségesen visszaveszi.

2015. aug. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tegyetek bele benzint,és nézzétek meg az alapdolgokat, gyertya, gyújtókábel, stb. Addig nem érdemes visszavinni, amíg ezek nem tisztázódtak. Utána pedig kérdezzetek meg egy jogászt, mi a teendő!
2015. aug. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

# 7


Dehogy nincs. Abban bízott, hogy a vevő is olyan szemléletű, hogy kipróbálta, már az övé és nem hozza vissza.


Viszont mivel felhívta, reklamált (és ki tudja mennyire erélyesen lépett fel) ezért betojt és inkább visszavette.


Csak gondolj bele: Ha te biztosan tudod egy motorról, hogy jó, eladod és másnap valaki visszahozza, hogy xar te visszavennéd? 1 napig ki tudja mit csináltak vele, szállították, használták, tönkretették, te visszaadod a pénzt és van egy hibás motorod amit jóként adtál el. Nem életszerű.

2015. aug. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Aztmondta a csávó, hogy visszaveszi, csak mivel vagy 120kmre van, igy elmentünk érte, visszavisszük, aztán megint mehetnénk egy másik motorért, így inkább úgy döntötem hogy átnézegetem mi lehet a baja. Arra jutottam, hogy valószínűleg benzinpumpa hibája lesz, mert nagyon kis nyomás volt benne + volt valami szerelve rajta, mivel volt rajta egy új bilincs, amivel odafogadták. Szóval azért adta volna vissza a pénzt, mert tudták ,hogy szar volt, csak meglett buherálva átmenetileg, és elég határozottan tárgyaltam a csávóval, szóval.... De legyen csak annyi,hogy benzinpumpa :D
2015. aug. 11. 10:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!