Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megeshet, hogy meglehetősen...

Megeshet, hogy meglehetősen furcsa kérdéssel rukkolok elő, de most jöttem haza külföldről, immáron véglegesen és még nem nagyon vagyok képben. S Ti?

Figyelt kérdés
Azt tapasztaltam, hogy sok ember panaszkodik, hogy nincs pénz, nagy a szegénység, még mindig válság van, de az utakon mégis nem egy, teljesen újonnan kihozott SLK Mercit, BWM-ket (terepjárókat is), Audi S8-akat, Audi R8-akat látok róni az utakon. Akkor most miről van szó, miről beszélünk? Vagy ők is külföldről hazatért magyarok lennének és az lett volna az első dolguk, hogy olyan autókat vegyenek? Egyébként Nyíregyházán élek a családommal, ahol az általános felmérések szerint is legkevésbé sem mondható a helyzet kimagaslónak. Nem irigy vagyok, csak fentiekre hivatkozva nem értem a dolgot.
2015. aug. 6. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Ezt mond nekünk, meg még sok hasonló helyzetű embereknek, akik még egy szaros 20 éves suzuki swiftet sem engedhetnek meg maguknak...
2015. aug. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
Nem tűnt fel neked hogy sok ember él a földön ?
2015. aug. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jó, rendben, de én nem csupán pár darab ilyen autóról beszéltem, hanem "jó pár" darab autóról. Csak bosszant. A hírekben folyton nyomatják a mély szegénységet, lehet megírom neki, hogy jöjjenek el Nyíregyházára körbenézni kicsit.
2015. aug. 6. 20:12
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Elmegy 10 autó előtted, abből egy Mercedes/BMW/stb. és máris arra következtetsz hogy rengeteg a drága kocsi. Arányaiban sokkal kevesebb ilyen van, sőt nem látod azt hogy mennyi embernek pedig egyáltalán nincs is autója.


De...! Magyarországon szerintem nincsen szegénység. Az átlagember nem a szegény kategóriába sorolható. Kimagasló jólét nincsen, de hatalmas szegénység sem.


Itt a GyakoriKérdések-en is sokan sírnak, de akinek árama, számítógépe és internetelőfizetése van, az szerintem nem számít szegénynek!

2015. aug. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igaz, igaz. Korrekt meglátás!
2015. aug. 6. 20:24
 6/8 anonim ***** válasza:
39%
Még mindig naív srác vagy. :
2015. aug. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%
Az a baj, hogy nem látod a teljes képet. Abból próbálsz meg következtetéseket levonni, hogy hány Merci és BMW gurul el előtted. Ez sokkal inkább szembe tűnik, ami az a több tíz vagy százezer ember, akinek nem ilyen kocsija van, ha van egyáltalán. Figyelj inkább a szakadt lomokra, amik előtted gurulnak el. Jah, hogy abból annyi van, hogy már észre sem veszed? :)
2015. aug. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Amíg én a saját szememmel láttam olyan falut, ahol a dögkútból eszik ki az állatokat, addig senki ne mondja, hogy Magyarországon nincsen szegénység... Gyermekvédelmi alapítványnál dolgoztam, ha valakit érdekelne, és azóta ezerszer is hálát adok azért, amim van.
2018. máj. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!