Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Cigis dolog. Kicsit furcsa....

Cigis dolog. Kicsit furcsa. :D xD?

Figyelt kérdés
a barátnőmmel cigizünk(most nem kell a szokj le meg ilyen szövegek....)és van ez a NEmzeti lófasz.. 16 évesek vagyunk. a barátnőmnek elírták a diákját, és azon 23 éves :D ha bemegy az NDB-be, akkor kérdőre vonhatják a diáki miatt? esetleg rendőrt hívhatnak vagy valami ilyesmi? nem nagyon néz ki 23-nak.. csak 18nak :D

2013. jún. 30. 05:58
 1/7 anonim válasza:
Nem kell azt nekik tudni, hogy valójában 16 éves a barátnőd. De szerintem nem diákot, hanem személyit kérnek. De ha az igazolványkép stimmel, akkor nem fognak sokat tökölni.
2013. jún. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem fog ki rajtunk ez a nemzeti lófasz!! Xdxd:D
2013. júl. 1. 02:11
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Én meg 27 éves vagyok, de a múltkor személyit kértek. Egy tízessel kevesebbnek néztek :D

Nem hiszem, hogy xy eladó nénike balhézna, hogy ne diákot adj hanem személyit, az is ugyanúgy fényképes okmány, amivel igazolni tudod magad.

Viszont az esetleg gyanús lehet, hogy 23 évesként miért egy középiskolai diákja van, ennyiszer bukott, érettségi utáni képzésre jár, estin érettségizik? Ilyen kérdésre nem árt felkészülni.

2013. júl. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Ian Catman ***** válasza:
Ha egyébként rendben van a diákigja, akkor köteles kiszolgálni az eladó, és nem köteles személyit/jogsit kérni (de megteheti, ha akarja). Az, hogy elírták, nem a barátnőd hibája. DE. Ha TUDJA, hogy elírták, és ennek ellenére MÉGIS felhasználja vásárlásra, az már csalásnak számít - ha elkapják.
2013. júl. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Semmi para,ha a diákigazolványon 23éves akkor annyi,én azonnal kiszolgálnálak,nem vagyok én a pénzemnek ellensége,kereskedő vagyok én nem népnevelő.Arra ott vannak a szülők.
2013. júl. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt tegyük hozzá hogy hivatalos okmánynak, amivel a személyazonosságod igazolni tudod, arra a diákigazolvány nem jó. Tehát ha esetleg nem akarnak kiszolgálni vele azon ne csodálkozz.
2013. júl. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A boltosok azért általában elfogadják a diákot, nem fognak személyit kérni.

Régen én bulizni is mindig csak diákot vittem - a bérlethez úgyis kell, ha meglopnak ne legyen olyan nagy baj - soha nem is kértek mást.

2013. júl. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!