Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi van akkor, ha nincs munkavi...

Mi van akkor, ha nincs munkaviszonyom, de nem regisztráltatom magam munkanélküliként?

Figyelt kérdés
Pár hét múlva kezdek egy új munkahelyen. A jelenlegi helyemen próbaidőn vagyok. Azt szeretném tudni, hogy ha én most próbaidő alatt itt felmondok azonnali hatállyal, de nem jelentkezek munkanélkülinek az új munkám kezdetéig, akkor mi történik? Kapok valami büntetést vagy lesz valami következménye azon kívül, hogy a kieső napokra nem leszek biztosítva, stb...

2015. aug. 11. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Nem kötelező regisztrált munkanélkülinek lenni. Csak lehetőség. Így semmi következménye sem lesz.
2015. aug. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%

Akkor se leszel feltétlenül biztosítva, ha jelentkezel munkanélkülinek. Biztosított csak az lesz, akinek álláskeresési is jár.


Egyébként semmi nem történik, ha nem jelentkezel.

Annyi, hogy az előnyeit se tudod kihasználni.

Ha bizonyos ideig regisztrált vagy, a következő munkaadód kedvezményeket érvényesíthet, ha téged választ....stb.

2015. aug. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%
Én meg azt nem értem, miért akarsz addig felmondani? Nem ráérsz az utolsó héten? :-)
2015. aug. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
43%

A kettesnek igaza van.

A hármassal meg egyetértek...!


Amúgy meg amilyen szemét már az állam és a NAV, könnyen lehet, hogy majd hónapokkal később értesít, hogy mivel nem voltál biztosítva, fizesd be utólag a késedelmi kamattal együtt....!

De ne izgulj, ha csak rövid időről van szó, akkor annak a kamatai nem fognak földhöz vágni, ha már lesz fizud. Más, szóval büntit meg nem kell fizetni.

2015. aug. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

Semmi nem történik. Nem kötelező regisztráltatni magad a munkaügyiben.

Akkor sem kell feltétlenül fizetned, ha nem vagy biztosítva: a munkaviszonyod megszűnését követően passzív jogon jogosult vagy az eü. ellátásokra annyi napig (de maximum 45) amíg munkaviszonyod volt. Azaz, ha pl 30 napot dolgoztál, akkor 30 napig jogosult vagy (népiesen: van TBd)

Ha a munkaviszonyod több napig tartott, mint amennyi napig a két munkaviszony között leszel munkanélküli, akkor semmit nem kell fizetned.

2015. aug. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Így van... :)
2015. aug. 14. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. aug. 14. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!