Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Már nincs ingyenes kézpénzfelv...

Már nincs ingyenes kézpénzfelvétel?

Figyelt kérdés

Takarékszövetkezetnél van számlám.


Mikor a kormány ingyenessé tette a készpénzfelvételt, alá kellett írnom erről egy papírt.

Ezután ingyenes vehettem fel a fizetésem.


Két hónapja észrevettem, hogy újra fizetnem kell, ha pénzt veszek le a számlámról.

pl.: 51000 forint kivételekor 403 forintot vonnak le.


Faluhelyen élek és dolgozom. Nincs bankautomata.


Nem kaptam semmilyen értesítést erről. Hírekben sem láttam.

Most a takarék talált valami kiskaput, vagy ez országos?


Köszi!



2015. aug. 11. 15:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nézz meg az üzletszabályzatot. Elvileg fel lehet számolni a pénzfelvétel díját, úgy hogyha hónap végén megfelelsz a feltéteteknek (2 db pénzfelvétel összesen max. 150.000 Ft), akkor visszautalják a díjat a számládra.
2015. aug. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A törvényileg garantált 2 db ingyenes kp felvét 150 ezerig csak és kizárólag ATM-ből való készpénzfelvételre vonatkozik.


Szóval ha Te a takszövben személyesen veszel fel pénzt a számládról, akkor simán vonhatnak érte jutalékot.

2015. aug. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Még egy ilyet találtam:

"FONTOS: a számlavezető bank pénztárában készpénzkifizetés útján csak az veheti igénybe a lehetőséget, aki 2013. november 22. napja előtt nem rendelkezett a fizetési számlához tartozó bankkártyával (készpénz-helyettesítő fizetési eszközzel). 2015. január 1-jétől az ingyenes készpénzfelvétel kizárólag bankkártyával ATM-ből történő készpénzfelvétel után illeti meg az arra jogosult számlatulajdonost, a díjmentes pénztári készpénzkifizetés lehetősége megszűnik"

2015. aug. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


[3 zöld kéz kiosztva]

2015. aug. 11. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!