Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehet spórolni? Hogy...

Hogy lehet spórolni? Hogy állja meg az ember hogy ne költse el? Egyszerű akaraterő kérdése?

Figyelt kérdés

2015. aug. 12. 23:57
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Ez attól függ, hogy mennyi az egységnyi időre jutó bevétel és ebből a nem elhagyható kiadások mértéke.
2015. aug. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Gondolkodásmód kérdése. Én például nagyon rosszul viselem, ha valamely hónapban nem tudok félretenni, a másik oldalon meg nem igazán motivál a vásárlás, leszámítva hobbi cuccokat nagyrészt szükséges rossznak tekintem.
2015. aug. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
én fogom és elrejtem magam elől.
2015. aug. 13. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

3-as, igen, ez a legjobb módja a spórolásnak. A múltkor eldugtam magam elől egy 20 ezrest, mert nyaralásra lett volna, de aztán kicsit besűrűsödtek az események + kaptam még pénzt és csodálkoztam, hogy a csudába költöttem el ennyi pénzt. Aztán hazajöttünk, éppen kerestem valamit és megtaláltam a 20 ezrest! :D épp jókor jött, mertkinyúlt a szám.gépünk, másikat (használtat) kellett venni.


Kérdezőnek:

De úgy is lehet spórolni, hogy a fizetéskor feltérképezed, kb mire mennyi kell, borítékokba teszed, elteszel egy borítékba rendkívüli kiadásokra (háztartási gép elromlása esetén) valamennyit és ha nincs rendkívüli kiadás, akkor az szépen megmarad. következő hónapban megint így és összegyűlik több havi el nem költött rendkívüli kiadás :-)

2015. aug. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Tessek olvasni a kiszamolo blogot! Sok hasznos dolog van ott.
2015. aug. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

Nekem a cash flow vált be excellbe , évek óta.

előre meghatározni a célt, amire félre akarsz tenni adott évben, készítenie egy főbb vonalakban meghatározott költségvetési tervet, majd havonta töltögetni mellé a reálisat is, ami megvalósult adott hónapban. Negyedévente kontroll, hogy lásd, hol tartasz, mennyi eltérésben vagy a tervhez képest.


Így sikerült több mindent is megvennünk, vagy épp jelentősebb összegeket befektetni, felhalmozni tartaléknak.

2015. aug. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Van egy kávésdobozból készített perselyem, amit beborítottam papírmaséval, vágtam rá egy lyukat, ennélfogva be tudom dobni bele a pénzt, de kivenni nem tudom. Ha nagyon megszorulok, szét tudom vágni. Papírpénzt is bele tudok dobni. Amúgy mindig írok bevásárló listát, igyekszem mindent addig hordani és használni, amíg csak lehet. Édesapám mondása, hogy nem drága holmikat kell venni, hanem olcsó,de jó dolgokkal kell minél több funkciót betölteni. Tehát pl. egy drága táska árából tudsz venni egy olcsóbb táskát meg egy kulacsot stb..
2015. aug. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7: A jó minőségű dolgok sajnos ritkán olcsók.
2015. aug. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

7-es: vagy egy skót mondás, hogy nem vagyok olyan gazdag, hogy rossz minőségű holmit vásároljak.

Az persze jó duma, hogy olcsó és jót kell venni, de az esetek nagy részében az olcsó ritkán tartós és jó (persze, kivételt mindenre lehet hozni, de azért nem ez az általános)

2015. aug. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!