Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez legállis vagy illegállis...

Ez legállis vagy illegállis dolog?

Figyelt kérdés

Ugye mindenki látott már szórólapokat, amelyek közül valamelyik csak reklámozza az adott helyet/terméket, valamelyikhez pedig kedvezmény is társul (kupon), ha azt az ember az üzletben odaadja a pénztárosnak (a kedvezmények nem összevonhatók általában), akkor annyival olcsóbban kapja terméket.


Ehhez kapcsolódik az első kérdésem: Tegyük fel a Tesco (csak a példa kedvéért, de lehetne bármi más is), el kezd osztogatni 10% kedvezményt biztosító kuponokat szórólapokon. Erre én fogom magam és kijelentem, hogy én is elfogadom a Tesco által kiadott szórólap-kuponokat, amelyre vagy ugyanakkora (10%), vagy eltérő kedvezményt adnék. Ez mennyire lenne szabályos?


A másik felvetés pedig az lenne, hogy nincs semmiféle szórólap-kupon, hanem egszerűen csak kijelentem, hogy aki a Tescoban vásárolt, mondjuk min. 5 ezer Ft (csak a példa kedvéért) értékben, és ideadja a blokkot (hogy ne tudja többszőr felhasználni), az kapna mondjuk az én termékeim árából valamekkora (pl.: 10%) kedvezményt. És ez mennyire lenne szabályos?



2015. aug. 13. 13:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Illegálisnak nem illegális (szerintem), de ennek semmi értelme. Te ezen csak veszítenél így.
2015. aug. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%
Beperelne a tesco előbb vagy utóbb.
2015. aug. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%
Vagy költözz be a tesco-ba és egyezz meg velük :D
2015. aug. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy te milyen tevékenységet végzel! Ha autó mosód van a teszkó parkolóban akkor nem hülyeség! ;)

De ha élelmiszer boltod van az

2015. aug. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
És miért mennének hozzád inkább mint a tescoba?
2015. aug. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
de ha bevásárolt már a tescoban az illető minek menne még hozzád is vásárolni?
2015. aug. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Annak idején vendéglátósok és kisboltosok csinálták ezt az étkezési utalványokkal. Nem érvénytelenítették le, amikor náluk azzal fizettek, hanem eltették, és azzal mentek egy-egy éppen mélyen ár alá bevágott kedvezményes áruért, alapanyagért a lejárati határidők előtt. ( volt aki raklapos tételben tolta ki így a cukrot pl.

Próbálkozott a multi, hogy korlátozza et a fajta vásárlást pl. mvm-el, vagy épp az egy blokkon belül felhasználható maximális utalványi összeggel, de utóbbinak az lett a vége, hogy az egy nagy tételt, szétblokkolták több kicsibe.


Máskülönben sok értelme nincs. Ha ugyanakkora kedvezményt akarsz adni, akkor a szállítási költség és ráfordított idő veszteséged növekedne, ha kevesebbet adnál, hogy ez megmaradjon, akkor meg már nem biztos, hogy hozzád mennének vásárolni, pláne úgy hogy egyébként is előnyben részesítik ezeket a fajta üzleteket a vásárlók zömében.


Ugyanakkor ha egy boltos a Tescobol akarná így feltölteni az üzletét, akkor nem sokra vinné szerintem.

2015. aug. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az értelmet rád bízom, de legálisnak legális.
2015. aug. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem simán felnyomhatnának a GVH-nál tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat miatt. Úgyhogy ha el akarsz kerülni egy vaskos pénzbírságot, inkább előtte egyezz meg az adott céggel. :)
2015. aug. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%

Elmagyarázod, hogy ebben mi a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat? Segítek, itt van a vonatkozó jogszabály:

[link]


Bármi alapján adható kedvezmény, amit a törvény nem határoz meg diszkriminatívként. Az egyetlen aggályos pont, hogy a blokkot meg kívánja tartani, szerintem annak legfeljebb a bemutatását kérheti, és mondjuk rápecsételhet.

2015. aug. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!