Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megéri az amerikai piacra...

Megéri az amerikai piacra célzott webáruházat nyitni? (ha lehet ebben tapasztalt, vagy információval ellátott személy válaszoljon)

Figyelt kérdés
Nagyobb lesz a vásárlóerő, mint a magyar piacon?
2015. aug. 13. 17:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Egy magyar webáruház mit tud nyújtani amit egy amerikai cég nem?
2015. aug. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
És mit akarsz árulni? Honnan szerzed be a terméket? Bármit is akarsz árulni, valószínűleg az USA-ban bárhol megkapja a vevő olcsóbban, mint amennyiért te itthon nettóban megveszed nagyker áron. Akármi is legyen az. Erre jön még rá a 27% magyar áfa. A szállítási költségekről meg már ne is beszéljünk, plusz a hosszú tranzit idő, és a vám, meg a macera. Felejtsd el.
2015. aug. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Óh dehogyis.

Kínai oldalról vásárolom meg a terméket és közvetlenül kínából postázzák fel az amerikai vevő számára. Én csak a viszonteladói oldalt üzemeltetem.


Hogy az amerikai rákeres-e a legolcsóbb termékre mint a magyar Olcsójános, azt már nem tudom, gondolom egy jó része nem. Azok pedig vásárlók lesznek. Offshore az egész így nem kell áfa, semmi.

2015. aug. 13. 17:29
 4/14 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy az amerikai ismeri az E-bayt.
2015. aug. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
De az is biztos, vagy a magyarokkal ellentétben van annyi pénze, hogy nem 15 forint miatt fog máshol vásárolni.
2015. aug. 13. 17:34
 6/14 A kérdező kommentje:

Teszem azt én is megveszem a közértben a drága dolgokat. Pedig máshol olcsóbban is megkapnám. De nem foglalkozom vele, örülök annak amit vettem.


A magyar hozzáállás gondolom más, ha kiderül, hogy 50 forinttal drágábban kapta meg, már rikácsol.

2015. aug. 13. 17:35
 7/14 anonim ***** válasza:
Hagyd már ezt a magyarozást, semmi köze a kérdéshez.
2015. aug. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ezt úgy hívják, hogy "drop shipping" és mint láthatod, angol kifejezés, tehát ott találták ki és alkalmazzák is rendesen. Annak az esélye, hogy te innen -tőlük nézve- a semmi közepéről fogsz kiszakítani az amúgy is telített piacukból, egyenlő a nullával. Szóval korábban kellett volna felkelni és egy kontinenssel odébb.
2015. aug. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Persze, csak érted az E-bayt MÁR ISMERI. A te boltodat nem. Eszébe jut, hogy venni akar valamit. Erre gondol:


-Na megnézem, kapható-e az E-bayen.


És ha ott nem találja, akkor majd rákeres máshol. Szóval nem a 15 forintról van szó, hanem arról, hogy te fel akarsz váltani egy számára már ismert vásárlói felületet.

2015. aug. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
és ha hirdetem a facebookon?
2015. aug. 13. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!