Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyit fizetne egy roncsautók...

Mennyit fizetne egy roncsautókkal foglalkozó vállalkozás az autómért? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Van egy 96-os évjáratú 1.3-as benzines kisautóm. Tavasszal vadkár miatt összetört az eleje, korrekt módon megkapta a lakatos munkát. Tegnapig szólt a műszakija, szerettem volna lefényezni de a csereautó amit a családtól kaptam kölcsön, szervizbe került. Így a mai nappal kifutottam az időből. Az autó kb. 250 ezer forintot érhet. A fényezés 60.000 HUF meg egy kicsi, műszaki vizsga 20.000 HUF illetve egy kuplungtárcsa csere ráférne ami alsó hangon is 60.000 forint mindenestől. Gondolkodom, hogy mitévő legyek. Az autó motorikusan kiváló, járóképes de szerintem buknék rajta ha én csináltatnám meg. Egy roncsautós cég mennyit fizetne érte sacc/kb?

Vagy szerintetek mihez kezdjek?


2015. aug. 18. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:

ezek kg-ra veszik az autókat és nem érdekli őket, hogy te 60e ért fényeztetted.


Ezek után vagy megbontják és darabonként értékesítik, vagy felújítják és eladják egyben. Attól függ melyikben van nagyobb nyereség.


Piacképes árat nem fognak érte adni.


20 éves totálkáros opel astrát, aminek csak a segge tört szét, de amúgy semmi baja nem volt. Saját kerekén gurult, pöccre indult, csak törés miatt nem kapott forgalmit. Ezért az autóért a legjobb ajánlat 80e ft volt!

2015. aug. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia, köszi a választ!

Nincs lefényezve, hanem le kéne fényezni! Ha rászámolom a fényezés és a műszaki árát, ami 80.000 forint, illetve a kuplungtárcsa cseréjét ami cirka 60.000 pénz, akkor 140-et kéne ráköltenem hogy aztán eladhassam 250-ért. Ezért gondolkodom, hogy eladnám egy hasonló cégnek kb. 80-100.000 forintért és akkor többet már nem bukom rajta, és nincs a további macera (idő, utánajárás) a szervizzel meg a műszakival.

2015. aug. 18. 12:21
 3/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
Roncsautós cég (értsd: bontó) kb annyit "ad" érte, hogy nem kell kifizetned a bontási igazolást, ami ~30000Ft.
2015. aug. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nemrég vettünk egy használt autót, nem magasabb kategóriában.

a leírásod alapján egy ilyen kocsi nem ér 250-et.

a kutya nem venné meg.

minden egyes nap többször néztük a hirdetéseket, sokat még aznap elvittek, ahogy felkerült.

ami már több napja, egy hete fenn volt, azt meg se néztük.

250-300-ért olyat kapsz, ami igaz hogy régi, de megy, nem törött, műszaki van rajta még bőven.

mi 260-ért megvettük, semmit nem kellett rajta cserélni, csak egy olajcsere volt, azóta is gurul, több hónap után kellett meghegeszteni a kipufogóját 3000 forintért.

senki nem adna érte ennyit, ha még költeni kell rá, akkor egy 96-os kocsi saját bevallásod szerint is közel 400 ezerbe lenne, annyiért már 2000-es évjárat utánit is kapsz, működőképesen.

ha valaki 50-et felajánl, alkatrészként, ne hagyd elmenni.

2015. aug. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Szia.

Félreérted, vagy én fogalmaztam rosszul. Alapesetben lehetne eladni 250 körüli áron, ha le lenne fényezve és lenne rajta műszaki. Ahhoz, hogy ilyen állapotba kerülhessen, rá kéne költeni kb. 80.000 forintot. Így lehetne eladni 250-ért. Meg ugye a kuplung +60 mátyás. Tehát ráköltök 140-et és eladom 250-ért. Ezért kérdezem, hogy egy 110 ezer alatti ár amit valójában kapnék érte reális lenne? 110-et keresnék rajta mert ugye a 140 csak visszajönne. És akkor megspórolom a macerát meg a rohangálást a rizikóról nem is beszélve, hogy műszaki nélkül kell mozgatni.

2015. aug. 18. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!