Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehet az, hogy két ugyan...

Hogy lehet az, hogy két ugyan olyan áru árban egyáltalán nem egyezik az Ebayen?

Figyelt kérdés
Itt gondolok arra az esetre, amikor kinéztem magamnak egy pénztárcát, ami kb. 750 Ft-ba került postaköltség nélkül. Kicsit nézelődtem még, hátha találok valami mást is, és ráakadtam egy ugyan olyan pénztárcára (még a képek is azonosak voltak), ami már jóval drágább (2280 Ft körül + nem kevés postaköltség) volt. Hogyan lehetséges ez? Mármint azt nem tudom elképzelni, hogy ez annak, aki drágábban árulja a termékeit, miért éri meg?

2015. aug. 18. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Mert abban bízik, hogy nem mindenki keres rá a legolcsóbbra, ami valószínűleg így is van.
2015. aug. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Meg pl. lehet, hogy inkább megrendeli a valamivel drágább, de megbízható(nak tűnő) hazai eladótól, akitől pár napon belül megkapja, mint a nomane kínaitól, akitől várhat az árura akár hetekig is.


(ui. Ugye nem a kikiáltási árakat hasonlítottad össze?)

2015. aug. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Miért éri meg valamit nagyobb összegért eladni??? Profitért :)

Remélem ezt csak viccből kérdezted meg, de a valóságban te is tudtad a választ!

2015. aug. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Először is, köszönöm szépen a válaszokat!


2. válaszoló: nem, nem azt néztem, mert amikor nagyobb értékben szeretnék vásárolni (nem filléres ékszereket), akkor kiütöm az aukciót, szóval csak az a bizonyos "Buy it now" marad.


3. válaszoló: nem, nem viccből kérdeztem, mert akinek úgy van beállítva, hogy előbb az olcsóbb áruk jelenjenek meg, az nyilván nem fog még jó pár oldalt tovább lapozni, ha már az első oldalon megtalálta azt, amit szeretne. És azt gondoltam, hogy a haszon miatt kerül drágábba, nyilván nekik is meg kell élni valamiből. :) Csak úgy semmi profitot nem termelnek, ha mindenki az olcsóbb termékből rendel.


Lehet, hogy rosszul gondolkodom, nem akarok senkit sem megvádolni, de nekem az is megfordult a fejemben, hogy az eladók egymástól is rendelnek, és az olcsón megrendelt árut, egy kis haszonnal el tudja adni egy másik eladó.

2015. aug. 19. 11:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Abszolult nem így van,ahogy gondolod! Itthoni boltokban is vannak ár eltérések ugyan!
2015. aug. 30. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Tudom, hogy vannak, de ekkorát még soha nem láttam..
2015. szept. 1. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!