Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha venni szeretnék egy motort...

Ha venni szeretnék egy motort és még diák vagyok tegyük fel hogy a motor 500. 000 mondjuk nekem van rá 250. 000rem akkor az eladóval meg lehet úgy egyezni papíron hogy adok neki 250et és jövő ilyenkor újra 250et? Vagy ilyen nem létezik?

Figyelt kérdés
Illetve láttam szalonokban is hogy vannak forint alapú fix havi díjjas hitel, tegyük fel hogy az ottani ár ami ki van írva 500.000 akkor arrra jön még rá egy x százalék (mármint a hitel) vagy azt az 500.000ret fizetem majd ki?
2015. aug. 22. 16:13
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Tőlem is így akartak vásárolni autót, közöltem rendben, akkor a következő a felállás:

1. fele pénzt odaadja most

2. az adó biztosítás éves díjával terhelt másik részt pedig egy előre lefixált időben

3. a teljes kifizetéskor viheti is, nem adom el másnak

4. emennyiben késik, akkor az eddig kifizetett pénz az enyém


Az első pontba egyezett csak volna bele, de abba is csak azzal a feltétellel, hogy papírt írunk miszerint 100%-ot fizetett, míg a valóságban 50%-ot akart!



Másik eset leharcolt parasztház eladás, a "vevő" erősködik, hogy a 2m ért hirdetett házat 4,5m-ért vehesse meg, valamint írna róla papírt, hogy ő átadott 2,5m előleget. Mindezt azért, hogy önerőként elkönyvelhesse a bank felé 2,5Ft-ot, hogy biztos megkapja a 2m hitelt amiért a házat már meg tudja venni. Szerinte ezzel mindenki nyer, ő önerő nélkül vehet házat, valamint a házat is sikerül eladni. Csodálkozik, hogy miért olyan idióta, bunkó, tudatlan paraszt valaki, hogy ebbe a kölcsönösen előnyös dologba nem megy bele...

Ennek több oda van:

1. több adófizetés, a nem létező 2,5m Ft után is, durván 750e Ft, tehát a ház nem 2m-ért menne el csak 1,25m-ért.

2. előleg bármikor visszakérhető, valós indoklás nélkül, tehát -2,5m Ft

3. adócsalás, bár csak saját magát kárósítja az ember

4. banki csalás


Tényleg miért ilyen idióta, bunkó, tudatlan paraszt az eladó :)

2015. aug. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!