Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet protekció nélkül normáli...

Lehet protekció nélkül normális állást találni? Vagy diplomával 12 évig takarítani fogok?

Figyelt kérdés
Anglisztika alapszakon végeztem tavaly. Az évfolyam legjobb tanulói között voltam, angolul folyékonyan, spanyolul közép- és felsőfok közötti szinten beszélek, mégse kellek sehová. Majdnem egy évig minden olyan álláshirdetésre jelentkeztem, ahová angolul tudó diplomásokat kerestek, meg olyan helyekre is, ahová csak érettségi kellett. Az egy év alatt több száz álláshirdetés közül összesen kb. 5-ről hívtak be interjúra, aztán jött a szokásos duma, hogy majd értesítenek, de persze semmi. Végül már olyan helyekre is jelentkeztem, ahova még érettségi se kell. Így pár hónapja végre szereztem állást egy kisboltban, takarító, árufeltöltő, kasszás meg ilyesmi vagyok. A diplomámat persze le kellett tagadnom, különben biztos nem vettek volna fel. Heti 45-50 óra munkára kapok 75 ezer körül, kb. semmit nem tudok félretenni. Mivel aláírtam a röghöz kötést, 12 évig itthon kell dolgoznom. Ha ez letelik, azonnal elhúzok külföldre, de addig komolyan végig éhbérért kell robotolnom napi 10 órákat diplomával a zsebemben? Hogyan lehet normális állást találni ismerősök segítsége nélkül?
2015. aug. 22. 22:19
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
55%

Nagyon de nagyon nehezen.

Sajnos ezzel a szakkal nem nagyon fogsz tudni állásokat találni.

Esetleg fordítanak el mehetsz, vagy tolmácsnak.

2015. aug. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
72%

Nem kötelező rögtön ledolgozni az államilag támogatott éveket. Jobban jársz ha kimész külföldre és visszafizeted az államnak a tandíjat.


És ezt nem bántásból mondom, de mire számítottál? Köztudott, hogy a legtöbb BTK-s szak semmit nem ér. Jól beszélsz angolul, de ezen kívül mást nem tanítottak neked az egyetemen.

2015. aug. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Egész életemben idegen nyelvekkel szerettem volna foglalkozni, mindig is ebben voltam jó, semmi másban. Állítólag nyelvtanárokra van kereslet, mégse kellek sehová.
2015. aug. 22. 22:50
 4/21 A kérdező kommentje:
Miből mennék külföldre? Jó, ha havi 2-3 ezer forintot félre tudok tenni.
2015. aug. 22. 22:51
 5/21 sedacurforte válasza:
75%
Próbálj meg olyan gyárba jelentkezni,ami külföldi érdekeltségű. Én B... lakom, ahol a N... gyárban magas pozícióban foglalkoztatnak olyan embereket, ahol előfeltétel a nyelvtudás,a szakma nem számít, csak az angol ismerete.Vagy légy vállalkozó,és taníts angolt.
2015. aug. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
75%

Ezzel a tudással SSC-k környékén keresgélj, ott gyakran keresnek ilyen tudású embereket.


Ha több százból egyre sem hívnak be, akkor vagy rossz helyekre jelentkezel, vagy valami nagyon el van szúrva az életrajzodban, mert azért ez keresett tudás. Próbálj meg keresni egy fejvadászt, vagy valakit, aki segíthet.

2015. aug. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%
Az a helyzet, hogy angolt ebben a korcsoportban már nagyon sokan jól beszélnek, a spanyol közép meg nem elég. Ettől függetlenül nem valószínű, hogy pl. Budapesten ne találnál valamit legalább 130-140 nettóért, legrosszabb esetben valami telefonos helpdesk, azt mindig keresnek, ha van nyelvtudása az embernek, ilyen munkát a legkönnyebb kapni.
2015. aug. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Spanyolt középfoknál sokkal jobban beszélem, csak nyelvvizsgám nincs belőle középfoknál magasabb. Az lehet baj az önéletrajzommal, hogy 17 évesen érettségiztem? Ugyanis általános iskola első osztályába nem jártam, rögtön a másodikkal kezdtem óvoda után.
2015. aug. 23. 01:45
 9/21 anonim ***** válasza:
75%
nem, az ilyesmi biztos, hogy nem érdekel senkit, hogy hány évesen érettségiztél, inkább valami formai dologra gondolok, ami miatt 2 másodperc alatt lapoznak is a következőre: folyó szöveg, előnytelen fénykép, túl hosszú, túl rövid...
2015. aug. 23. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Tanultuk gimnáziumban magyarból, hogyan kell önéletrajzot írni, és informatikából tanultuk a szövegszerkesztők használatát. A külalakra, írásképre és helyesírásra én nagyon igényes vagyok.
2015. aug. 23. 02:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!