Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az normális, hogy anyám...

Az normális, hogy anyám elveszi a pénzemet?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok és anyám folyton elszedi a pénzt,amik nagyszülőktől,rokonoktól kapok ünnepekkor,születésnapomkor és névnapomkor.Összegyűlt annyi pénz,hogy nyitottunk egy számlát és azt ő kezeli.

Ezzel még semmi bajom nincs,de az,hogy folyton elszedi a pénzemet,kiakad ha én nem akarom odaadni,mert az elvileg nem az én pénzem,mert csak kaptam.De még azt sem hajlandó elárulni,hogy mennyi van a számlámon.

Novemberben fogom betölteni a 16-ot és gondoltam,hogy elkezdenék dolgozni.

Akkor az fog jönni,hogy azt a pénzt sem költhetem el,amit én keresek meg magamnak?

Azért egy kicsit kiborító,mikor folyton azt kérdezgeti,hogy mennyit költöttél,mit vettél,stb..

Aztán ordibál és szörnyülködik,ha elmondom,hogy elköltöttem 2500 Ft-ot egy péntek este,mert ettünk a mekiben meg összedobtunk egy kis pénzt piára.

És talán ezt megcsináljuk havonta egyszer,úgyhogy egyáltalán nem rendszeresen.

Tőle amúgy sosem kapok pénzt.



2015. aug. 23. 18:35
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
És mit csináljak? :DD
2015. aug. 23. 18:39
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Nem normális, anyukád egy hatalmas nagy gané, sajnos vannak ilyen szülők.
2015. aug. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
15%

Egyszer még örülni fogsz neki, hogy van egy csomó pénz a bankszámládon, amit amúgy elszórtál volna. Sok gyerektől simán elveszik a pénzt, és beolvasztják a háztartási költségekbe, neked legalább gyűjtik.

Igazából a nagyszüleiddel kellene beszélni, mi az ő verziójuk. Lehet, hogy simán asszisztálnak a szüleidnek, és például a taníttatásodra gyűjtenek így.

2015. aug. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%
"Sok gyerektől simán elveszik a pénzt, és beolvasztják a háztartási költségekbe"- Itt honnan tudod hogy nem ez történik?
2015. aug. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Hála az égnek nem szorulunk rá.

De ha úgy van belefizetünk az új hűtőbe,kanapába,attól függ,hogy mi kell..

2015. aug. 23. 19:34
 6/13 A kérdező kommentje:

És amennyi saját pénzem van,annak nem hiszem,hogy bármikor hasznát fogom venni..

Persze egy kis megtakarítást hagynék,de azért hagy költsem már el a saját pénzemet.

És nem gépet,telefont vennék,hanem kisebb dolgokat.

De anyám akkor sem érti meg,hogy kéne egy új fejhallgató,mert az előző már 3 éves és megtört a kábel és nem lehet már garanciálisan javíttatni.

2015. aug. 23. 19:38
 7/13 anonim ***** válasza:
53%
Ne számlára tedd, hanem gyújtsd valahol, olyan helyen amiről csak te tudsz. Ha kérdik, akkor meg azt mondod, hogy nincs!
2015. aug. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%
nem normális
2015. aug. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Oldd meg, hogy saját számlád legyen, amit fölött csak te rendelkezel. Vagy tartsd kp-ban a pénzed, bár ezt nem ajánlom annyira.
2015. aug. 24. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
60%
Baj,ha egy anya így viselkedik...
2015. aug. 24. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!