Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet egyáltalán normálisan...

Lehet egyáltalán normálisan élni magyarországon? Meg lehet találni a nyugat európai normálisság szigetét?

Figyelt kérdés

Mert én mindenhol csak a lehúzást, a gagyiságot, a néphülyítést látom. Buta, agymosott, zombi szintre züllesztett közemberek és pöffeszkedő, korrupt tolvaj gazdagok mindenütt, akik legtöbb esetben (tisztelet a kivételnek) politikai befolyással gazdagodtak.

És hát persze lehet valaki vállalkozó, a legtöbb esetben nem fog többet keresni mint egy alkoholista osztrák utcaseprő.

Ha meg többet is keres, akkor sem fog annyit keresni mint egy osztrák mérnök, vagy orvos. (havi 2-5 millió forintnak megfelelő összeget)


2015. aug. 28. 03:41
 1/4 A kérdező kommentje:

És akkor ez lenne a ranglétra csúcsa?

A kopasz vállalkozó a bömbijével?

Vagy a sunyi fehérgalléros féreg a mocskos politikai ügyeivel a kis budai villájában? Tényleg ez lenne a csúcs?

A mérnök, meg az orvos, meg úgy mindenki meg patkányok módjára kúsznak előttük?

2015. aug. 28. 03:42
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat ha valaki magára ismert. Akkor nem neki szólt a kérdés, hanem azoknak, akik hasonló problémákkal küszködnek mint most én.
2015. aug. 28. 03:43
 3/4 A kérdező kommentje:

Mindenhol csak a züllöttséget látom, és lassan én is azon veszem magam, hogy kétpofára zabálom a szemetet amit elém tesznek. a gyenge minőségű túlárazott élelmiszert, ruhákat, ezt az egész műanyag teszkó gazdaságos életet.

Mert ne mondd már kedves olvasó, hogy sok olyan ember van itt, aki megteheti, hogy 5 millióért vásárol magának golfütőt.

Vagy csak úgy vesz magának a megkeresett pénzéből egy vitorlást a balatonra. Vagy leviszi fijire a családját nyáron.

2015. aug. 28. 03:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem sok tisztességes, jómódú ember is él az országban. Én meg ezt látom. Na, kinek van igaza akkor?


Fogalmazd meg magadban, hogy számodra mi a normális élet, mit akarsz elérni. Utána kapcsold ki a TV-t, amiből ez a sok szenny ömlik, és koncentrálj magadra. Gondolj arra is, hogy a boldogság netovábbja nem csak egy budai villában vagy egy új bmw-ben manifesztálódhat, hanem az élet egyéb, apróbb örömeiben is. Dolgozz keményen abban a szakmában, amit szeretsz csinálni. Te is gyorsabban haladsz előre, és kevesebb energiát pazarolsz a gyűlölködésre. Alapíts családot, onnantól az lesz az életed értelme.


Az osztrák utcaseprő lehet, hogy forintra átszámolva, magyar viszonyok között jól keres, csak azt felejted el, hogy ő nem számolja át forintra, és nem a magyarországi árszínvonalat fizeti meg belőle. Ha az általad vázolt példa nem egy demagóg, sarkított butaság, akkor miért nem mész ki utcaseprőnek, és élvezed a felelősség nélküli, gondtalan életet és a mesés kinti fizetést? Csak akkor van értelme összehasonlítani a kinti fizetést az itthonival, ha itt laksz pl. a határ mentén, itt vásárolsz, de kint dolgozol.

2015. aug. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!