Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Köteles vagyok e visszamenőleg...

Köteles vagyok e visszamenőleg TB-t fizetni ha még nem volt bejelentett munkahelyem?

Figyelt kérdés
Tavaly óta nem járok iskolába és bejelentett munkahelyem sem volt. Azt szeretném megtudni, hogy így, hogy még jóformán sosem dolgoztam, be kell e fizetnem visszamenőleg a tb-t ? Ha igen, akkor milyen részletfizetési lehetőségek vannak ?
2010. márc. 11. 03:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A Tb fizetési kötelezettségnél nem számít, hogy volt-e valaha bejelentett munkahelyed. Csak az számít, hogy van-e biztosítási jogviszonyod.

Ha nappali tagozaton jártál iskolába, akkor a diákigazolványod lejárta utáni 45 napig biztosított voltál. Azaz, ha pl. 2009 júniusában érettségiztél, akkor december 15-ig voltál biztosított passzív jogon, és december 16-tól kezdődően kellett volna magadnak gondoskodnod a TB fizetésről.

Ha a szociális (jövedelmi és vagyoni) helyzetetek indokolja, az önkormányzat átvállalhatja helyetted a TB fizetést.

Ha nem, akkor be kell jelentkezned a helyileg illetékes APEHhoz (a honlapjukról letölthető a nyomtatvány), és ők kiküldik a határozatot a fizetési kötelezettségről, valamint küldenek csekkeket.

2009-ben havi 4500, idén havi 4950 Ft-ot kell fizetni.

Be kell fizetned visszamenőlegesen is (visszamenőleges hatállyal kell bejelentkezned) Ha ők veszik észre, hogy nem jelentkeztél be, nemcsak a TB-t kell befizetned, hanem meg is büntethetnek bejelentkezési kötelezettség elmulasztása miatt.

Ha nem tudod egyszerre fizetni, akkor a fizetési meghagyás kézhezvétele után kérhetsz részletfizetést. Vagy egyszerűen csak késve fizetsz (ebben az esetben késedelmi kamatot számolnak fel).

2010. márc. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Biznoy be kell fizetni, mert adóként hajtják be.
2010. márc. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ugyanígy voltam, mint te. Kb. két héttel ezelőtt voltam az apehnél, megkérdezték, mikortól akarok fizetni. Kérdeztem, mit tanácsolnak, azt mondták, nyugodtan fizessem csak aznaptól, nem kell visszamenőleg, a kutya sem nézi utólag. Több ismerősömnél ugyanez volt. De olyat is ismerek, akinek a kezébe nyomták a csekket szigorúan visszamenőleg is. Úgy tűnik, hogy az aktuális ügyintéző jóindulatán múlik.
2010. márc. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek !
2010. márc. 13. 02:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!