Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hétfőn vásároltam egy autót...

Hétfőn vásároltam egy autót amiről kiderült, hogy 110ezer km vissza van pörgetve az órából. Van e értelme jogi útra vinni ezt vagy csak felesleges pénzkidobás a tárgyalás/ügyvéd stb?

Figyelt kérdés
Azt olvastam hogy senki nem nyert még pert óratekerés bűncselekményben viszont van rá ugye fél év szavatossági idő és mivel ez rejtett hibának számít köteles lenne levinni az árat vagy elállhatok az adásvételtől de ő nem akar együttműködést tanúsítani.
2015. aug. 28. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Akkor lenne esélyed, ha a rendőrség éppen az óratekerés közben ütne rajta a kereskedőn. Így felesleges pénzkidobás az egész. Nem rejtett hiba, azt fogja mondani, hogy az előző tulaj tekerte, és hozzá már így került.


Sajnos a magyarországi használtautó kínálat nagyobb része tekert órával rendelkezik, ezért érdemes más módon is felmérni egy autó állapotát vásárláskor. Ha km-óra fetisiszta vagy, esetleg nem pár száz ezer forintos autóról van szó, érdemes olyat keresni aminek van elektronikus szervizkönyve. Vagy szerelővel, akár szakszervizben felméretni, hogy az autó állapota (nem a futott km) alapján megéri-e az árát.

2015. aug. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hiába nem ő tekerte el ez a hiba fent áll én tőle vettem ha más hibákkal visszalehet vinni autót amiről szintén nem a kereskedő tehet akkor ezzel hogy nem lehet semmit sem kezdeni? Én nem azt várom hogy börtönbe zárják csak vagy árleszállítás vagy vegye vissza
2015. aug. 28. 14:54
 3/8 anonim ***** válasza:
Vissza van tekerve az óra, egyből nem jó az autó?!
2015. aug. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Azt olvastam hogy senki nem nyert még pert óratekerés bűncselekményben"

Legfeljebb az ügyész tudna nyerni ilyen bűncselekményben, hiszen ez büntetőjog, és nem polgári jog, és még csak nem is magánvádas.

2015. aug. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
mi az hogy vissza van tekerve az óra és egyből nem jó? én így adjam el hogy átbaszok valakit? jó lett volna ha valaki értelmes is hozzá tud szólni aki jártas a témában
2015. szept. 2. 17:32
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez a szép ebben. Te jogosan hivatkozhatsz az eladáskor arra, hogy előtted tekerték az órát (nem versz át senkit, hiszen nem tudhatod, hogy mennyit futott valójában), ahogy a kereskedő is hivatkozhat erre, még akkor is, ha ő maga tekerte. Ugyanis be kellene bizonyítani, érted? Szerintem nincs esélyed sem engedményre, sem visszavételre.


Kérdezz meg egy ügyvédet, mutasd meg neki az adásvételit, aztán menjél perre, ha ennyi időd és energiád van.


Máskor derítsd ki a vásárlás előtt, hogy tekert-e az óra, így (ha ez az egyetlen fokmérője az autó állapotának számodra) nem ér majd semmilyen meglepetés. Őszintén, attól lett rosszabb az autó, hogy hirtelen kiderült mennyit futott valójában? Ne értsd félre, igazad van, én is azt akarnám, hogy minden km-óra valós értéket mutasson, de nem tudsz mit csinálni. Ezért írtam az első hozzászólásban, amit.

2015. szept. 3. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Persze ez ígyis van csak amikor dolgozol két évet, 2-3 állásban és minden pénzed félreteszed, 3 hónapig keresgélsz hogy megtaláld a igazit amin minden stimmel aztán kiderült hogy leszopattak és nem azt kaptad amit te vettél akkor elég szarízű a palacsinta. nyilván ha 20-30-40ezer km lenne visszatekerve hol érdekelne de a futás 50%a le van tekerve az nem kevés és kitudja milyen nyavaják jönnek majd ki rajta. Végtelenül türelmes voltam az eladóval, szépen kértem hogy vmit találjunk ki leszarta majd most rá lesz kényszerítve.
2015. szept. 4. 19:24
 8/8 anonim ***** válasza:

Az átbaszás művészete.

Semmilyen km órának nem szabad hinni. Vételkor azonnali vezérműszíj illetve vezérműlánc-csere és olajcsere karterleszedéses kiganézással együtt.


Minden más látszik.

2020. aug. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!