Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Követelhet pénzt ebben a...

Követelhet pénzt ebben a tulajdonjogi esetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Megpróbálom röviden leírni a történetet :)


Adott a férjem és én, 1 éve vagyunk házasok. Házasság előtt kiadtak számunkra egy építési engedélyt miszerint nagyszülim telkére az ő beleegyezési nyilatkozatukkal építkezhetünk, "bővítés önálló ház építésével" címszóval. A hátsó ház középületekkel csatlakozik az első házhoz. Jelenleg válófélben vagyunk. Mindketten nagyszüleim házába vagyunk bejelentve.


Férjemnek van benne kb. 500 000 Ft-ja mind belső bútorzatra ,melynek egy részéről van csak számla a házat családi pénzből építettük. A ház építési költségeiról szóló számlák nem a mi nevünkön vannak.


Lakhatási engedély nincs a házon, véleményem szerint nem is megadható, mert építési napló egyáltalán nem készült és építési vezető sem volt jelen kizárólag a családtagjaim ,illeve biztonsági okokból szerintem még nem megfelelő a ház ( félig kész terasz, lépcső/korlát hiánya stb.)


Engem a férjem elüldözött és jelenleg egy lakhatási engedély nélküli házban lakik minden házasság előtt szerzett értékemmel amibe nem enged be se engem sem a nagyszüleimet, bekamerázta a házat illetve fenyegetőzik és a ház tulajdonjoga által pénzt követel.


Érdeklődni szeretnék, hogy erre a problémára milyen megoldást lehetne találni illetve , hogy mi az esélye, hogy tulajdonjogot szerzünk az épített ház felett ami alapján pénzt követelhetne?



2015. aug. 30. 08:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Itt egyetlen megoldás van, el kell adni a házat, a pénzt meg megfelezni!

Őneki ugyis pénz kell, nem?

Vacak bútorokon meg nem érdemes perlekedni.

2015. aug. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A házat nem tudjuk eladni mivel nem a miénk hanem nagyszüleim tulajdonában van jelenleg a saját telkükön ,közös bejáróval....Nem sokan vennének olyan házat ahol teljesen egyben kell élni egy idegen családdal és nagyszüleim sem engednének idegent maguk mellé.
2015. aug. 30. 10:24
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

Akkor adjátok el egyben az egészet.

Jobb a békesség.

2015. aug. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Igen szóval a férjem beletett kemény 500 ezer forintot oda ahol 1 éve se lakik, de mivel válunk adjam el az új házat és várjam el hogy nagyszüleim kiadják maguk alól a saját kezükkel épített házukat amiben 40 éve élnek és nem tehetnek semmiről:D

ezt te sem gondolhatod komolyan...

Sarkosítva holnap beköltözik ide valami csöves, megfenyeget hogy ha nem tűnök el akkor megkeseríti az életem én meg elköltözök mi mert jobb a békesség?

Bocs a stílusért, de ez nagyon vicces :D

2015. aug. 30. 11:07
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Kihívod a rendőröket, ill a nagyszüleid, azok kirakják
2015. aug. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha az a férj bejelentett lakcíme, viszonylag problémás azért ez a rendőrséges kipakoltatás... Első lépésként KI KELL JELENTENI onnan az urat.
2015. aug. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

miért lenne problémás, nem a nagyszülőknél lakik, ahová bejelentve van, hanem egy olyan ingatlanban, ahová nem kaphatott lakcímkártyát, mivel az ingatlanon nincs lakhatási engedély

bérleti díjat nem fizet, kizárta a tulajt, vagyis önkényes lakásfoglaló, úgy kidobják, ahogy van

2015. aug. 30. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Azt gondolom észrevetted, hogy ugyanazon a címen lakik. Az ő nevén van egy építési engedély és egy ennek megfelelően felépült ház. Az az ő nevén lévő ház. Hogyan beszélhetnénk önkényes lakásfoglalásról?!? :D Onnan sehogyan sem rakják ki. A használatbavételi engedély hiányára hivatkozhatnának, de akkor azt mondja, hogy ő nem lakik ott, hanem éppen építkezik... Söpröget, és pont várja a felelős műszaki vezetőt, akinél az építési napló is van... Igen, pont éjjel fél háromra beszélték meg a találkozót. És?


Hja, és igen, a háza a futrinka utca 21. szám alatt áll, és figyelj, van egy lakcímkártyája, bejelentett lakcíme a futrinka u. 21...


Innen így nem rakják ki. Álomvilág!

2015. aug. 31. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Az hogy építési engedély van nevén a nem jelenti hogy övé a ház...itt tulajdoni viszonyokról beszélünk..másrészt az én nevem is szerepel azon az engedélyen...és nem enged be...önkormányzatot küldhetném rá mert megbüntetnék kizárólag azért nem teszem, mert a tulajt is büntetik vele, hogy engedte engedélyről szóló papír nélkül ott lakni, nem mintha tudott volna rá hatni,,de ugye ezt a törvény nem nézi...magyarán visszatessékelnék az igazi bejelentett lakcímére ami 5 méterrel odébb van, mert az épült ház jelenleg egy szerkezetkész ház hivatalosan nem lakható szóval nem is létezik papíron engedély nélkül.
2015. aug. 31. 07:55
 10/14 A kérdező kommentje:
Engedélyt meg nem tud kérni ugyanis bonyolult a helyzet annyira hogy nem készült napló ....de nem is ez a lényeg...hanem hogy elfoglalt egy házat ahova a tulajt sem engedi be és engem se...aki ugyanúgy az engedélyen szerepel.
2015. aug. 31. 07:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!